Пораженията от студа. Споделете как е при вас.

• L
    Колеги започнаха ли да личат пораженията от студа при Вас?
  • I
    Много не се чудете, защото може и да не може да се влезе после повече от месец. Имаше такава ситуация преди години.
  • M
    Какво да правим ние наистина да торим ли или да изчакаме.Някои от колегите се мъчат да започнат торенето.Да изтеглим ли сроковете или да торим.Има около 10-15см. сняг и от 2см. до 5см. лед под снега.
  • V
    andone, като не можеш с лопата наеми багер- някой катерпиляр ще ти свърши работа. после закарай една багерна кофа до печката белким ти свърши работа.
  • A
    И сега ние какво да правим: да торим ли или да чакаме да се разтопи да видим дали има смисъл да торим....??? [angry] [angry] [angry]
  • A
    при мен сняг няма има 30см.лед с лопатата ще ми извадиш други работи НЯМА СНЯГ не мога да го разровя нито да го чакам да се стопи след като го няма СНЕГА
  • V
    има по бърз начин, отиваш на блока, разравяш внимателно снега с една права лопата копваш внимателно една копка увиваш я внимателно в един наилон или кашон и у дома до печката на топло за 2 дена става белли расте ли житити или мре Дай боже първото!
  • A
    при мен няма сняг растенията в основата са зелени/ечемик/
  • I
    Изчакайте да се постопи снега. Още не може да се разбере. С топенето на снега и заледяването през нощта има опасност от изтегляне и скъсване на растенията. Така, че има още малко време до отчитане на истинското състояние на посевите. Листата и да са измръзнали, няма проблем - ще изкарат нови. Ако възела на братене е кафяв отвътре, ако кореновата система също е с променен цвят към леко кафяво, значи че има измръзване. След стапяне на снега много бързо ще си проличат щетите.
  • A
    как да разбера дали имам измръзнало
  • V
    МОЛЕТЕ СЕ СНЕГА ДА НЕ СТОПИ ИЗВЕДНЪЖ, ЧЕ ТАКИВА ГИОЛОВЕ ЩЕ СТАНАТ, ЧЕ.......
  • L
    При мен снегът е още 30-40см и не мога да преценя,но имам лошо предчувствие.Дано се разминем по-леко,защото в противен случай жалко за труда ни.ББ МН и СД явно ни урочасаха.
  • G
    Рапицата каквото оцеля от сушата сега измръзна на 100%. полетата почерняха няма грам сняг. Ечемика със сигурност има поражения но за сега не може да се каже колко мин 20-% според мен.
  • K
    имам полета които няма да се преборят да отселеят,чудя се даже дали да се набутвам и с тор,леда не прости на пшеничките и ечемика
  • K
    преди малко по бтв казаха че можела за се задуши защото нямало приток ма кислород
  • N
    Аз имам 100дк.рапица под леда,няма сняг а лед5-15см.Вчера чупих леда да я видя и е жива за сега.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

запитване

нямам опит в отжлеждането и грижи за лози - мисля са различни сортове , винен и десертни ....

47 0

моля за помощ

fermer123: Добива зависи,както от теб така и от природата, 3 години не чакай добив. Аз бих ти препоръ...

1666 11

Лозарски Трактор . Болгар , Т40 , Лтз , Мтз или друг ?

Zevs: Потърси си лозаро-овощарски трактор Pasquali, Antonio Carraro, ISEKI и чак тогава си купи...

1708 2

Присаждане на лози

Accord: Института в Плевен

1663 1

Изсъхване на лозовия плод - фаза цъвтеж

syfury: Със снимки трудно може да се определи заболяване с точност, а без е близо до невъзможното....

14322 27