Претягане на баба Нива СК5А

• P
    получихме вече паричкитеи е време баба Нива да получи своето внимание(крайно време е след5 години само експлоатация)!!!\r\nИма доста за правене :\r\n1-Бях писал за ниското налягане на маслото и понеже е ясно , че двигатела за сега няма да се отваря реших да се помъча да я поохладя малко, защото тази година при жътвата на слънчотобеше по хладно и си държеше около 60-70 градуса на водата и близао 2 атмосфери на маслото.\r\nтъ дали е възможно да се измисли нещо подобно
  • I
    Не знам какво да ви кажа. И ние имаме Нива, двигателя (смд17) НЕ тече от никъде, ремъци не сме сменяли на хода от 4-5 години, за пилеенето, като се настроят ситата и вентилатора жъне по чисто от някой западни комбайни. За настройката на контра, сита, и обороти, ще се опитам да изкопая таблицата от архивите...
  • T
    на входа 18-24,на изхода 2 -8 при 630-650об в мин.за ечемик е сащото за овес сащото само че намаляваш оборотите на вентилатора за овес аз ги нагласям така отвивам докато ремъка се изравни със шаибата успех
  • P
    Ок , ще съм благодарен
  • T
    ще погледна в книгата имам такава защото сме я купили нова нашата.Но да си знаеш че квот пише по книгите го няма по нивите.ако намеря таблици ще ти пратя
  • P
    В случая , няма от всякви подобни напътствия са останали само тази в кабината където забранява превлкючване на муфта сцеплений на високи обороти и т.н. Ако някой има подобна таблица нека сподели
  • D
    Между бункера и двигатела има таблица за регулиране на барабан,кондра и ситата.
  • P
    Aз я правя така : на входа 22 мм средата 18 мм на изхода 6 мм, така знам от наще ТКЗС-ари
  • D
    Оборотите на барабана да отговарят за всяка култура,също и кондрата да се регулира вход и изход.
  • D
    Трошено зърно се получава от високите обороти на барабана и нерегулирана кондра,повторно преминаване на овършано зърно през класовия шнек в барабана.
  • T
    Пламене ако ти троши нивата със сигурност не е от шините на барабана.С нови шини троши зърното докато се изгладят
  • P
    шайбите на вариатора за ход ромоляха, иначе тези на барабана са изтръгнати отдавна и са със втулки фиксирани, даже ми чупи зърното, но това знам че може да е от доста неща не само от оборотите,мисля да сменя шините на барабана макари да не са кой знае колко износени , някой знае ли на колко милиметра са вече за смяна ?
  • K
    И на нашата сложихме от стария вариатор , и до скоростната кутия с кардан от ЗИЛ . А за ярмомелката намали до макс оборотите на барабана . Нашата изобщо не я пробвахме с бутилките дето са на барабана направо ги изкормихме и направихме оборотите фиксирани
  • P
    маята е СК5М1 но вариатора изхвърлихме нейния и монтирахме от стария тип а и долната шайба с пружините до дясната гума е изкормена заварена и фиксирана с болтове да не се отваря и затваря и бая годинки нямаме проблем
  • T
    е през година сменям гумички но,по добре гумички отколкото ремъци
  • T
    е тва им е проблема на тези вариатори много обръщат ремъци,моята е ск5м1 нямам проблеми като този с едни ремъци карам по 4,5 год

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта