Какви пролетници да сеем ???ДА ИЛИ НЕ???

• автор на темата: фермер с ник - AGROBIZNESA / p.s. - в beta версия изчистваме някои грешки в самия форум, прехвърли темата към автор admin, понеже редактирахме една печатна грешка, ще го оправим, благодарим за разбирането/
  • G
    И понеже усещам нотнки на съмнение ето от тук съм чел как да си направя биодизел http://journeytoforever.org/biodiesel_make.html повярвайте никак не е сложно - литър олио метанол и малко сода каустик и два буркана Ето ви и снимка на установка купешка http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.biodieselprocessor.org/biodiesel%2520reactor.jpg&imgrefurl=http://www.biodieselprocessor.org/GreenStar_Biodiesel_Reactor.htm&h=797&w=710&sz=278&tbnid=yudaG_5aQewuSM:&tbnh=97&tbnw=86&prev=/search%3Fq%3Dbiodiesel%2Breactor%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=biodiesel+reactor&docid=q42eAuK8euas1M&sa=X&ei=zbxGT93hAumm4gTD54XNDg&ved=0CFgQ9QEwAQ&dur=1518 Както виждате само бурканите са по-големи. А метанол и сода каустик - в жълтия магазин на 4-ти километър, София до БАН
  • I
    Админа е сложил трърсачка пишеш кво ти трябва и излиза
  • M
    Всички теми ли изчете,та избра точно тази Това с домашното производство на биодизел трябва да се патентова!
  • I
    От архива
  • G
    Аз съм си правил биодизел в лабораторни количества - 0,2л така да се каже на котлона. Технологията не е сложна но според мен не е рентабилно и изгодно при условие че не плащаме акциз на горивата. Ако приемем, че 1л слънчогледово олио се получава от 3кг слънчоглед то цената на биодизела започва от левче (при 330лв/т слънчоглед) Като сложиш и реактиви-те + разходи за оборудване ще стане поне 1.30 ами то нафтата без акциз пак е там някъде. А за да си произведеш качествен биодизел се иска сериозно оборудване за измиване, сушене и т.н Според мен не си струва да се инвестира само за собствени нужди...
  • Колеги, някой от Вас правил ли е опит да произведе и ползва биодизел от слънчоглед и рапица ? И дали икономически е опраздано да заделяме част от продукцията си ( слънчоглед и рапица) за производство на биодизел за собствено потребление ?
  • каква според вас ще е цената на шарения слънчоглед?Говори се че няма да е висока .Доста са го сяли.
  • насях овеса но за царевицата и слънчогледа е рано след 5-10 април
  • мисля да сея LG-сланчоглед,царевица някои сял ли е?какви сортове? БЛАГО
  • A
    колеги нищо не споменавате за семената на лимагрейн?аз мисля таз година да пробвам с тях.
  • N
    Тази година продължавам да сея слънчогледа на Синджента но новия сорт Неома средно ранен и пак със Клиърфилд технологията .Високо добивен,високо оливиен. [:big:]
  • Мдам, ПИОНЕР направо се осраха миналата година. Е71 имаше толкова много мана, че направо ми се плачеше. Аз лично мисля пак да мина на Syngenta. Преди години си сеех само тях и бях супер доволен и без Clearfield. Тази година сум 50/50 Пионер/Синджента ама догодина май ще е 100% Синджента. Само да видя какъв ще е ефекта на Пулсар'а. Аааа и забравих да кажа. Миналата година 500дка Е71 ги напръсках с 4гр. Express и направо им се еба майката. Така че мога да кажа. ДА ГО ДУХАТ ПИОНЕР. Успех
  • P
    напоследак моите наблюдения е че се налага клирфилд технологията при сланчогледа.парвото което е че семената са качествени,с вискока кълняемост и калибровка.пръскането с пулсар излиза някаде8.60лв на дк.,аналогично гранстара при пионер технологията излиза кам 7 лв.но пулсара хваща по голям спектър плевели вкючително и житни.семената са почти на една и саща цена около 10лв разлика в полза на синджента.според мен пионер миналата година доста се изложиха със семената които бяха селектирани някаде си в южна америка,от сорта пр64е71 ми се развали 300дк блок,оказа се сорта много слабоустойчив на мана.бих посъветвал някои колеги да обърнат на памук,кои знае колко голям келепир няма но е хубав предшественик за пшеницата
  • много влага и овеса ще закаснеи с сеидбара,лятната жега ще намали добива,вие колеги насяхте ли?
  • 20.60лв на дк без ддс, ако ползваш само ПУЛСАР.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта