Поливно земеделие - царевица!!!??

• N
    Имам възможност да работя 1000 дка поливна земя и съм решил да се пробвам като за начало с царевица. \r\nКак мислите,какви са ми шансовете да затъна още на първата година или има и вариант да изкарам някой лев?\r\nИмам пари за инвестицията:аренда,маркуч и,торове и обработка без да закупувам собствена техника ще ползвам наемна такава!
  • D
    Беше нещо средно рано но точния сорт ще го изнамеря тези дни
  • I
    Дулев кои от сортовете на Декалб е дал този добив
  • A
    Здравейте, къде се продават царевични кочани и каква е цената на тон.
  • A
    test
  • D
    Нямам изгода да ви лъжа , най ме е яд че това поле беше измръзнала рапица 150дка и аз унищожих само 30Дка сях царевица а трябваше цялато да го съборя и да сея царевица,но ме достраша защото имаше толкова много тор хврлена вече че ако не беше валяло нямаше да жъна никаква царевица
  • W
    МА за седмица ли 140 а иначе по темата 1200-1300 при добри години като последните 2 и максимално торене (щото ако прекалиш с амониевата няма узряване на мамулите лично съм го виждал тва нещо)си е прекрасен добив!
  • M
    [:slap:] дюлев, лъжеш бе.поогледай се малко .и ние по земята се мъчиме аз пък да ти кажа от една крава доя 140 литра мляко ,не вярвате ли ,ама за седмица.както и ти за царевицата ,само че твоето е за две земеделски години
  • D
    Няма как да объркам декарите защото тези парцели ги работя от поне 5 години Царевицата е на Dekalb(Монсанто) и съм от Добрич Аз също не вярвах като почнах да я жъна.На тази която нямаше тор правех две обиколки с комбайна и разтоварвах а тази с торта не можех и една да направя
  • V
    колега, да не си заграбил съседните парцели? в района знам много добри земеделци и като им видиш царевиците можеш да се наакаш от кеф и при положение, че тази година нямаше нужда от поливка, те поливаха. ако ти кажа колкотор хвърлят ще кажеш, че са луди и пак изкараха по 1300 кг. и аз си мисля, че това е близо до горния предел.
  • T
    В кой район е това и какъв сорт царевица беше засято. Аз лично се съмнявам, че си объркал декарите за да получиш такъв добив. Един колега полива цяло лято във Варненско и ожъна 800 кг. от дка. В СЪЩОТО СЕЛО БЕЗ ПОЛИВКИ ОЖЪНАХА ПО 600 кга./дка
  • D
    На зърно и при неполивни условия, но ако нямапе дъжд нямаше да има едно кочанче есента вложихме 13кг НПК+Сяра Пролетта 30кг амониева Ако беше поливна можеше и по добре са е
  • I
    Tози добив на кочан със зърното ли е или на само зърното?
  • S
    kolega pysnala ti e tolkova mnogo zaradi golqmoto koli4estvo tor koito sii vlojil, a i kogato se pryska za plevela da se xrani samo carevicata dava naistina dobri dobivi pri polojenie 4e i padne i dujdec
  • D
    Тази година единият парцел царевица ми даде 1600 кг без поливане но имаше много дъжд и много тор(беше сято рапица но измръзна) даде двойно повече от другите ми полета а сорта го дават за добиви до 1000кг максимално как стана така незнам не съм агроном просто гледам кантара
  • N
    ))) Ех ех,мафиот!! Не съм за "съжаление"! Щях ли да искам да работя един от най трудните бизнеси .Те момчетата с вратлета са по тънките неща,не че и в бранша чувам че има таквиз хубавци.Ама нали знаеш всред всяко стадо си има и мърша!! Не съм го решил на 100% процента ама да видим как щш се равият нещата. Благодаря за коментарите все пак.Всичко ми е полезно.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

52 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

350 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

293 1

Цена на Царевицата 2018г

georgievis: В Силистра царевица от 850-1200кг. Влага 12.5 цена зърнени храни 270лв. Аз ожънах на 910кг...

6228 13

Царевица реколта 2017, добиви-цена

фермер: 250 лв на тон преди месец фактурурах 550 кг от дка търновско, доста слабо ама такъв беше с...

4120 6