ИМА ЛИ НЯКОЙ ПРЕВЕДЕНИ ПАРИ - субсидии Декември 2011

• B
  • R
    za mlechni she imali pari ?
  • N
    Честита нова година! Не искам да те отчайвам,но миналата година имах проблем със смяна на сметката и ми преведоха парите юни. Дано при теб не е така.Звъни постоянно в РА за да ги подсешташ.
  • N
    Одобрен съм по мярка 141 и са ми направили превод на 31 октомври но се оказа банковата ми сметка била закрита.На 28 ноември писахме молба да ми сменият сметката още нямам превод дали ще чакам още много имат ли някакви срокове.
  • I
    Моето пасище е от вида ВПС -висока природна стойност можеби заради това но увеличение имам
  • L
    idk_idk, сигурни ли сте че по 214 има увеличение ? Да не смятате и необлагодетелствания район ? И аз получих по 214, но няма увеличение, макар че лятото се говореше за такова ?
  • N
    Колеги,какво стана със закона за отпадането на данъка върху субсидийте,приеха ли го?
  • N
    Когато кажат да чакаш значи ще чакаш доста време.Миналата година за да ми сменят банковата сметка им беше нужно няколко месеца.Голямо чакане падна като в същото време всяка седмица звънях да им напомня.В крайна сметка парите ми ги преведоха чак юни тази година.
  • S
    Дойдоха ми парите по 214.
  • R
    kolegi za shte imali oshte pari ili tova beshe za 2011 g. mersi za info
  • R
    Аз също не получих пари за НДКМ1 и звънях в ДФЗ София от там ми казаха ,че не ми излизат 2бр. крави .През м.Септември се наложи да ги заколя, но понеже знам ,че трябва да пазя 90% и всички ушни марки да отговарят веднага отидох в ДФЗ и замених с други животни. Издадоха ми таблица за замяната име увериха ,че всичко е наред. Сега се оказа ,че замяната не е отразена и съм наказана. Признаха ,че вината е тяхна но аз ще трябва да чакам писмо към края на Януари с което ще ме уведомят защо съм лишена и тогава да напиша жалба а те ще я преразгледат и може би ще си получа парите.
  • P
    и докога ще ни режат субсидийте и ще ни наказват заради незнанието на докторите?
  • M
    Колеги някой знае ли какви пари ще се изплащат на декар по СЕПП и НД през януари
  • K
    Ако до 30.11. задържиш 90% от декларираните животни ще си получиш субсидията без проблем.Ако имаш липсващи крави в 7 дневен срок е трябвало да се обадиш в РА.В случай че имаш бройките но ушните марки не съвпадат с декларираните няма да си получиш парите, ще те глобят. Миналата година ме глобиха затова че, съм махнала 6 крави и на тяхно място съм закупила други но не съм се обадила в РА,трябвало да се попълват някакви протоколи в 7 дневен срок а никой не ни обясни.Питах ветеринарния лекар той каза че, след като са отписани от системата липсващите крави и са вписани новите няма проблем но се оказа че има от РА не ги интересувало че бройките са ти точни ,интересувало ги ушните марки които си декларирал.
  • T
    Пари при нас няма, но разбрахме и причината, така че съвет: всички, които не са получили превод на 23.12 може би имате някакъв проблем, проверете за какво иде реч на телефоните на ДФЗ. А сега и едно питане, може би малко глупаво, но съм доста притеснен, а не мога да открия регламентите сега: Когато декларирани животни по НДКМ умрат, изчезнат по причина не зависеща от нас, какво следва да направим, или по-конкретно питането ми е: кое е важното бройката на декларираните животни да е равна на тази на отглежданите към 30.11 или трябва да бъдат точно определените животни с декларирарните ушни марки? Благодаря предварително>
  • I
    Да по мярка 214 за пасището са мипреведени даже имат и увеличение получих ги на 23.12.2011 год.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

40 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

162 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

238 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

107 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

185 1