Кръстоски при Джерсей

• N
    Здравей те колеги.Дали някой е пробвал кръстоска между Джерсей и Абердин Ангус.Благодаря ви предварително.
  • M
    колеги някой да продава крави или юници Джерсей или да знае каде мога да намеря
  • S
  • N
    Све преди година взех от Гърция два пърча от породата.Сега само единият е жив,но през зимата все го тресе.Поколението му тепърва ще се доказва.Забелязах че не смърди като нашите при случният период, но е по слабо активен от ББМ.
  • I
    Първите опити са правени през 1953 г. в Нова Зеландия, след това периодично са правени още няколко по света. Резултатите са горе-долу както ги е описал Мирчев. При бик Абърдин Ангус се получават безроги и предимно черни животни. Малките се раждат средно 34-35 кг. Отбиват се на 205-240 дни, като за този период телетата сучат средно 1200-1500 кг., макс. 2100 кг. мляко и достигат 200-220 кг. при около 800-900 гр. дневен прираст. Най-висока е млечността между 55 и 85 -тия ден, увеличава се до третата лактация. За съжаление не дават данни за общата лактация, защото след отбиването не ги доят, вероятно ги пресушават и заплождат.
  • S
    na snimkata s bivolicata tezi telata tam sa to4mo takiva krustoski
  • N
    Живея на три километра от Гърция.Имам човек който ми прави сиренето.От седемдесет кози млякото правим на сирене и не ми стига само за гърците.С биволско не мога да ги науча.Ако може сподели нещо за Англо нобийската коза.Благодаря
  • M
    Малачетата добре се развиват и с козе мляко,но сега не се доят козите.Аз вземах сухо мляко за малачета от фирма Атико,но сме давали 50% сухо,50% от джерсе,но мъжките може и с козе,защото при мен козе мляко не изкупуват.
  • N
    Благодаря.Тези Джерсета ми ги натресе брат ми.Съгласих се само заради мляко за малачетата, че със сто процента изкуствено не ми се получават нещата.
  • M
    Сега ми следи мисълта!Нямам бик и никога не съм имал.Заплождали сме само изкуствено.Нито джерсето е толкова дребно,нито абърдина е прекалено едър.Предполагам не става дума за родопско късорого и разните му там кръстоски.Заплождали сме крави на ПОНЕ трето теле и не сме имали проблем с отелването,но...полза от това няма.Какъвто и да е пола на телето,при всички случаи е за клане.ПО-бързо се угоява,но не се получават главозамайващи резултати и месото не е с кой-знае какво качество.Това е глупава работа.По-добре ако кравите са ти с добра млечност (аз съм доил от крава за лактация по 6т.с масленост 6%)заплождай с вносна семенна течност(работим с ЕАСТРА)и женските продавай.В момента има търсене на джерсета за личното стопанство.Мъжките ги ликвидирам веднага след раждането и поне нямам загуби от мляко и фураж.
  • M
    Аз съм пробвал,какво те интересува.
  • N
    От скоро гледам джерсей.Литературата е едно,вие сте друго.
  • M
    Jerseto e prekaleno drebno , a Aberdin Angus prekaleno edro kak si mislite ,4e shte stane neshto dobro ot krastoskata im .Ne mislq , 4e shte bade dobra krastoska .
  • A
    Eдва ли е просто ей-така, щото в литературата отдавна пише за такива хибриди.
  • S
    Просто ей така ли ги написа тия двете породи.........

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

76 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

201 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

56 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

83 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

185 1