някой знае ли колко ще дават за овца?

• A
    някой знае ли какви ще са субсидийте за 1 овца?
  • M
    Субсидиите замъглиха главата на много хора. Все по често се срешат въпроси от сорта "Искам да се занимавам със селско стопанство, дайте съвет с какво да се захвана". Целта на такива питания е повече от ясна. Определено помощите повече объркаха нещата от колкото да ги оправят. Извратиха се нещата типично по нашенски. Иначе е добре средства да отиват към производителите които наистина развиват даден отрасъл и произвеждат не заради субсидия а защото това им се работи.
  • M
    Тази работа със субсидиите ще е мижава и отрасъла ще крета,докато не вземат едно поне пет години да не дават на никого,ама нищо,пък после,каквото е оцеляло-значи има смисъл на него да се помага и то със суми,които ще се вкарат в смислени неща,така че фермите да заприличат на европейските.Гледам аз съседа на отсрещният баир-фермата порутена,овчиците-около 50бр.да ги ожалиш.Цяло лято сто бали не събра-чака субсидии,продаде м.Август коча за да не му спрат тока,агнета не можа да продаде,защото цяла зима овцете "пасоха" и съответно абортираха една по една,от там и мляко не дои.Обаче,колеги и той е ЗП,площи очертава,субсидия получава.Докато има такива,няма как отрасъла да дръпне.Средствата се разпиляват и дори някой съвестно да работи и да иска да се развива няма как да му се даде повече.
  • M
    Иванов, ако си гладен ела да те нахраня
  • B
    ами , иванов , вземи купи и гледай ти 40-50 хиляди бе !!!! Да те видим как ще се окекаш - аз не знам дали можеш огледа 40-50 камо ли да са хиляди , смешник !!!!! Ти ни изкара милионери бе малоумник . За какво се дава по принцип субсиядия ???? Дава се защото даден отрасъл е губещ, е затва се дава субсидия !!!!!Па като си толкоз отворен , купуваш си стока гледаш си я и си трупай милионите в банката !!!
  • I
    Егати делаверата! То направо си ставаш милионер ако имаш 40-50 хиляди овце, а вие само се оплаквате!
  • B
    я дай повече инфо като имаш писмо.Това държавни доплащания ли са или евро субсидии?
  • K
    a po4vat ve4e da gi razdavat ve4e a ?vseki o4akva6e druga tsena ama za sajelenie e ve4e 6te 4akame dogodina da se uveli4i.jivot i zdrave.
  • V
    18лв имам писмо вече
  • M
    Предполагам,че ще са около 20 лв.
  • D
    Абе аз чух че тази година щели сме да вземем повече пари защото във броиката за овцете сме влизали и ние. [banan-kitara]
  • B
    Не само регистриран,още много бюрокрация!
  • D
    трябва ли да си регистриран за да ги вземеш или ???
  • K
    dano da ne e pod 30 lv.
  • B
    Ако не пренасочват от животновъдите към зърнопроизводителите пари за овца и коза 34 лв.
  • D
    pi6e 4e 6e davat 15 evro

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

K

Кога мога да изкореня стара овощна градина?

Искам да изкореня стара овощна градина от сливи и на мястото да създам нова от череши.Тъй...

178 0
D

Млад земеделски производител

Някой знае ли кога ще изплащат субсидиите на младите земеделски производители? Според граф...

307 0
C

Обвързано подпомагане

Т: За сега пълно мълчание.Юоже би графика няма да бъде спазен.

336 1
А

Подпомагане за сини сливи

Р: Ами коя слива ,ако не синя,може би сливата на Мата Хари ще подпомагат.

421 1
B

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

320 0