Овцеферма - нова, без субсидии

• K
    Здравеите имам голямо желание да се занимавам с овцевьдство. не се надявам на супсидии, мисля да започна сьс собствени пари. знам,че животните изискват много грижи всеки ден. Дядоми има около 50 животни гледа си ги сам. ще има кои да помага сьс савети за отглеждането. знам,че има много физическа работа,но работата не ме плаши притесняваме това,че несьм наясно сьс изискванията за обекта и оборудването.Ако започна ще е сьс около 150 животни с цел поетапно да ги овеличавам. Благодаря предварително
  • S
    mojeli dami pomognete da napi6a edin doklad 4e u6 sam karala staj v ovceferma
  • A
    kolega kypisi ovce i si karai rabotata naredba 7 otpadna
  • F
    hahahaha mnogo to4noo
  • C
    moje i sas slama i kamash o6te po toplo i ekologi4no
  • P
    dokolkoto se se6tem do 500 glavi trqbva da si ot poslednata postroena ku6ta na seloto,ot slujbata 6te ti kajat partce ,no tam sa v gre6ka.s otstoqnieto na metrite se zanimava slujbata po ekologiq.otnostno zgradata iziskvaneto e 1.5 kvadratni metra na jivotno ,ako si umen pi6i i dvora kum zgradata i si gi pretcakal.ako doi6 tam ve4e ti trqbva .mqsto opredeleno za doene .mleko punkt s faqnsovi plo4ki i hladilna vana.za po to4na informatciq varvi pri na4alnika na veterinarnata slujba otnostno mlqkoto.ina4e zgradata nqma drugo iziskvane osven da e s 3 steni .tui 4e i bara4na ko6ara ti vur6i rabota za 150 ovtce vdigai nakolna konstruktciq ,vzemi ot edna duskoreznitca krai6tnitcite ot bi4eneto na trupite za steni,za pokriv 4erna lamarina .zaviigi stenite zimata s nailon da e zavet i si gotov
  • C
    винаги има изход,особено за упоритите
  • V
    kolega nesi slagai taralej v ga6titi nqma rabotnici ima samo pomiari 6te ostavq i 6tese 4udi6 kvo da pravi6 [:slap:]
  • B
    Сега - купуването е лесно , ама наясно ли си с каква храна трябва да разполагаш , понеже идва зимата , а що се отнася до изисквания спрямо постройката - за сега няма такива , но мисля че тр да е на определено растояние от населеното място не знам колко метра бяха -500 , или нещо такова ако не ме лъже паметта . Моят съвет е : ако си скатал някой лев не го хвърляй навятъра особенно в овцевъдство - с него ще си вързан като куче за сенджир - повярвай ми !!!! Добре ми запони тия мои приказки !!!!
  • D
    Иди в общинската служба по земеделие и животновъство,те ще ти дадат пълна информация за изискванията и т.н...
  • K
    Аз питам за изискванията а не какво мога и какво не.
  • Y
    tova mom4e go poznavam .viarvayte mi s diado si i 500 ovce moje da odglejda
  • K
    Благодаря ви за мненията.Сьгласен сьм, че за стотина глави има много работа. Но аз няма да ги гледам сам мислим двамата с брат ми и затова мисля ,че трябват повече животни. Може ли да ми кажете как стоят нещата сьс помещенията за животните какви изисквания има? Знам ,че базата трябва да е извьн регулация.
  • B
    А що се отнася до субсидиите - ако не сте субсидиран ще работите за да живеете . На практика в момента само субсидията остава печалба !
  • B
    150 бр . са малко голям залък за човек който не се е занимавал с овце- тва е мое лично мнение , но ако ви трябва съвет мисля че 50 бр, като за начало е добре - дори не съм много сигорен че и с тях ще се справяте, ако няма кой да ви помага !!!!
  • D
    Започвай да си завъждаш овцете,щом Дядо ти има опит,не ти трябва други мнения .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта