Кафяво Американско говедо

• V
    Здравейте, колеги\r\nинтересувам се от породата Кафяво Американско говедо,по точно има ли ферми с елитни животни от тая порода в милата ни родина
  • V
    Влияе ли кастрацията на телетата и кога е най подходящо(възраст) това да се прави.Тук според мен има много противоречия! Според мен Линбул може да даде най-точен отговор,сигурно е експериментирал повече! Аз лично ги кастрирам на около8-9месечна ,не заради друго а да не вземат да заплодят в последствие някоя юница по погрешка!
  • V
    Благодаря колега! Именно за това говоря ,крави за мляко и бичета за угояване!
  • N
    [banan-kufee]
  • N
    [banan-kufee]
  • I
    Това е сложно. Не знам по коя система работят. Последните години навлезе т.н. Sire index, който показва данните на бика, предавани на дъшерите. За съжаление не съм имал поръчки в тази област, нито съл го ползвал, от време на време попадам на него и го цитирам, но ще иска поне 2-3 дни по 10-12 часа четене за да мога да кажа кое какво означава. Търсете в интернет Sire index и как се смятат коефицентите, защото дори Иванов не знае всичко!
  • L
    Здрасти novobranec, Въпроса ти е "за милион долара". Ще се опитам да ти дам кратък отговор. Понеже показател като "млеконадой" си зависи от условия на отглеждане и най-вече хранене, преди години асоциациите по света решили вместо общо количество да дават показател "млеконадой спрямо средния в същата трестова станция по същото време", а някои го дават "спрямо средното за породата, определено от развъдната асоциация". Демек покрай дъщерите на този бик е имало и други, с по-добра млечност. Тези плюсове и минуси са само ориентир. Като цяло четенето на каталозите си иска цял курс на обучение преди това, повечето колеги на запад проучват реалните показатели на поколението на биците директно от собствениците на животните.
  • N
    [banan-kufee]
  • N
    [banan-kufee]
  • V
    Благодаря, безценна информация!!!
  • N
    http://www.accelgen.com/htm/sire_pages/014BS00314.html
  • M
    Освен това колега, вносителите имат и каталог на биковете, който можеш да разгледаш и там да си избереш с какъв подобрител да работиш. За жалост на нашите бикове им падна много "качеството".
  • N
    Пробвай с вносна, ама преди това попитай вносителя за биците които предлага, и ги провери в интернет. Пращан ти препратка къде може да ги проверяваш. ЗА ПРОВЕРКА НА БИЦИ http://www.dairybulls.com/search/hollandform2.asp?breed=HO
  • V
    Колега сам си ги осеменявам , имам си всичко , все пак съм ветеринар,материала го взимам от наш си център ,ама нали казах че им нямам доверие , не съм видял още кой знае какво от това какво излиза като качество и ми се иска да продължавам от сега на татък с вносна.Моля колегите да не се обиждат!!!
  • N
    [banan-kufee]
  • N
    [banan-kufee]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта