Вълна - цена и пазар на овчата вълна

• M
    Здравейте колеги, какво стана с вълната, продадохте ли я и на каква цена ако не е тайна. Аз щях да давам моята, но човека който я изкупува му трябват около 4 000 кг, и май не е могъл да ги набави и работата му отива на провал.Става въпрос за Видинско.
  • Г
    Здравейте, продавам към 1 тон непрана вълна
  • Е
    Колко килограма искаш и каква цена даваш.0893760016
  • П
    Продавам 150 бр. руна вълна .За контакт 0887186118.
  • И
    продавам около 200 руна непрана вълна някои ако има интерес да звънне на този номер 0899278079
  • P
    Здравейте, интересувам се от производство на завивки от вълна, каква е процедурата за направата им?
  • И
    Имам вълна 150 рула искам да я продам тел за врска 0889176897
  • С
    Имам 460 овце , ако някой желае не прана вълна от вакла маришка , нека ми звънне на тел. 0896850997
  • Д
    Имам събрана вълна от 300 овце. Не сме я теглили. Някой ако я иска, даваме я на 50 стотинки. Само някой да дойде да си я вземе. 0894652654.
  • Ф
    Здравейте, Искам да купя вълна на едро. Откъде мога да го направя. Благодаря.
    • м
      Не е почнала стрижбата още....
    • Р
      Имам вълна, не съм я теглила, мисля, че ще има 10кг. Ако ви интересува, пишете. Пращам по Еконт или Спиди.
    • Х
      Имам около три тона непрана. 0878508380
    • З
      Може да ми звъните 0896662746
    • А
      Аз също се интересувам, ако е прана. Дайте телефон.
    • Л
      Около 300 400 кг имам за продаване ако желаете телефонният ми номер е 0887 370 309
    • D
      Здравейте може ли тел номер за връзка
    • G
      Привет мили хора. Някой може ли да сподели как се подхожда към момента с прането на вълна? Тепърва се запознавам и преди да си купя споделен опит би ми бил много полезен. Благодаря.
    • В
      здравейте имам 500 овце ще ги стрижа ако ви интересува се обадете 0888841916
    • M
      Здравейте ! Имам вълна от около 2000 бр овце , не е теглена. Ако имате интерес , може да се обадите на 0894406964
    • R
      Имам вълна от миналата година на 250 бр.овце и от тази година още толкова. Ако Ви интересува тел. 0895646421. Става въпрос за Търговище
    • С
      Тал. : 0896850997
    • Х
      Имаме вълна за продаване тел.за контакт 0897722485 обл.Плевен
    • Л
      Може ли телефон за връзка . На каква цена искупувате вълната. Мога да ви продам
    • С
      Имам прана вълна около 8-10 килограма 0887704247
    • Х
      Здравейте продавате ли още вълна непрана
  • Л
    Кой е този, който купува вълна на едро по 16 евро, като в български хоби магазини се продава цветен филц на по 50 грама, който излиза 50 лв. за килограм? Попадам на обява за мерино за плъстене, което излиза 30 лв на кг. Потърсете и ще видите. Или никой от вас не е наясно, че една фактура може да пише доста измислени цени по всевъзможни данъчни, митнически, европроектни и т. н. съображения. Пък да се гледат овце е един бизнес, а да плетеш пуловери и да намираш пласмент за тях. Някои марки, които продават дрешки на безобразни цени имат оборот колкото да се издържа едно западно семейство със среден стандарт на живот. Предполагам, че производителите на марули не се замислят много колко струва една шумка в чиния на гурме ресторант в Монако :) Но пък на никой не му е забранено да произвежда вълнени дрешки, да им закичи модерна марка и да се опитва да ги продава.
  • Е
    80 стотинки килото
  • J
    Не знам каква е цената на вълната на директен пазар, но мага да кажа следното. В Германия, аи навсякъде в западна европа цената на плат валк, тоест 100% въпна е 22 Евро на метър най малко. Детските дрехи от вълна са безумно скъпи. едно детско, бебешко елече струва 55 Евро. Оверал струва вече 100 Евро, яке също. Всички родители желаят да облекат детето си във вълнени, а не синтетични дрехи, но не могат да си го позволят. Има тениски, бодита за бебета от мерино, но те са също безбожно скъпи. Поради тази причина аз като баба на трима внука се научих да шия на стари години. Ценете вълната, тя е незаменима.
  • С
    От прочетеното по горе осъзнавам, че българина по отделно предава вълната за 60,80, и 1лв. А някой тарикати пак българи с пазар на вън взимат по 16.5€ е не е ли това патриотично за бога стегнете се сближете се с останалите и намерете пазари извън Бг.
  • Г
    Само нещо да ви кажа, приятели. Аз съм шофьор и преди три седмици, през януари 2020 превозих вълна от един български град до Италия. Обърнах внимание на фактурата, тъй като беше в документите за товара. Внимание! За 17500 кг. беше заплатено 289000 евро ( двеста осемдесет и девет хиляди ЕВРО). И също интересен факт, парите се превеждат на немска фирма.;) Да ни е честита модерна България!!
    • М
      Здравейте,имате ли нещо против да ми споделите града и името на фирмата до която сте закарали вълната в Италия? 0887775788
    • Д
      Имаш ли контакти с фирмата дето си закарал вълната в Италия или на тази от България
  • с
    вълна не можеш да продадеш.но ако все пак намериш купувач цената е около 0.20 за килограм

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

P

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

574 0
К

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

478 5
I

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

1243 0
I

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1735 2