Вълна - цена и пазар на овчата вълна

• M
    Здравейте колеги, какво стана с вълната, продадохте ли я и на каква цена ако не е тайна. Аз щях да давам моята, но човека който я изкупува му трябват около 4 000 кг, и май не е могъл да ги набави и работата му отива на провал.Става въпрос за Видинско.
  • Е
    80 стотинки килото
  • J
    Не знам каква е цената на вълната на директен пазар, но мага да кажа следното. В Германия, аи навсякъде в западна европа цената на плат валк, тоест 100% въпна е 22 Евро на метър най малко. Детските дрехи от вълна са безумно скъпи. едно детско, бебешко елече струва 55 Евро. Оверал струва вече 100 Евро, яке също. Всички родители желаят да облекат детето си във вълнени, а не синтетични дрехи, но не могат да си го позволят. Има тениски, бодита за бебета от мерино, но те са също безбожно скъпи. Поради тази причина аз като баба на трима внука се научих да шия на стари години. Ценете вълната, тя е незаменима.
  • С
    От прочетеното по горе осъзнавам, че българина по отделно предава вълната за 60,80, и 1лв. А някой тарикати пак българи с пазар на вън взимат по 16.5€ е не е ли това патриотично за бога стегнете се сближете се с останалите и намерете пазари извън Бг.
  • Г
    Само нещо да ви кажа, приятели. Аз съм шофьор и преди три седмици, през януари 2020 превозих вълна от един български град до Италия. Обърнах внимание на фактурата, тъй като беше в документите за товара. Внимание! За 17500 кг. беше заплатено 289000 евро ( двеста осемдесет и девет хиляди ЕВРО). И също интересен факт, парите се превеждат на немска фирма.;) Да ни е честита модерна България!!
    • М
      Здравейте,имате ли нещо против да ми споделите града и името на фирмата до която сте закарали вълната в Италия? 0887775788
    • Д
      Имаш ли контакти с фирмата дето си закарал вълната в Италия или на тази от България
  • с
    вълна не можеш да продадеш.но ако все пак намериш купувач цената е около 0.20 за килограм
  • D
    Целогодишно изкупуване на вълна склад с. Брани поле/Пловдив
  • С
    Купувам вълна от овце, непрано руно по 0.70ст на килограм в село Челопеч 0888889805 стоян Вълната от опашките по 0.20ст на кг
  • E
    Продавам 600бр руна вълна .За контакт 0893955458
  • в
    ЗДРАВЕЙТЕ ТЪРСЯ ЧОВЕК КОЙТО ИМА ПРЕДАЧНА МАШИНА ЗА ВЪЛНА ...ИМАМ 5 КИЛОГРАМА ЗА ПРЕДЕНЕ
  • T
    Kолега, интересува ли се за цената извън мнението на търговците. Да знаеш то винаги е далеч под реалната себестойност
  • K
    ave kolega i az sam ot 6umensko no dokolkoto znam v na6iq krai tsenata e 80 st.kilogram za po gore ne sam 4uval
  • N
    prodadoh q za lev4e kilograma v 6umensko.
    • А
      На коя фирма сте продали вашата вълна, бихте ли споделил телефон или имейл?
    • Ю
      Можели тел..завръска
  • T
    Koлеги, аз я продадох на левче бялата а сивата на 80 ст. В страницата на националната овцевъдна асоциация (ноа) можете да намерите списък с различните видове вълна и цените им.
  • T
    Изкупуваме всички видове прана и непрана вълна.За справки на актуалните цени, моля свържете се с нас.За контакти тел.0893 980 711 Терра - Силвана ООД Габрово
  • M
    По заповед на щуката (разбирай жената) и миналата година и тази-клечката!За стотина руна,колко ще вземеш-80 лева? А, мерси!Само времето гдето ще си загубиш и мястото,което ти заема,докато и АКО дойдат търговци-не си заслужава.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

232 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

370 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

984 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1606 2