Мнение за claas arion 5 серия 2010 година

• И
    Мнение за claas arion 5 серия 2010 година
  • а
    Пропуснах да спомена и спирачките. Ако тракторът е ползван за теглене на тежки ремаркета, керамичните дискове се износват бързо. При счупването им поради изтъняване, парчета от тях запушват цялата хидравлична система на трактора и всички електрохидравлични клапани. Това води до безкрайни промивки и запушвания и общо взето е непоправим. Затова, ако ще се ползва с ремарке, профилактично трябва да се подменят дисковете, които са вътре в скоростната кутия, защото в противен случай ремонтът е десетократно по-скъп.
  • а
    Не си взимай с активен преден мост, много е кекав. Дюзите правят проблем след 5-6к часа и струват 7000лв. Двигателят е склонен към издухване на гарнитурата, има ремонтен комплект от Claas с подобрена такава. Компютърът е завит фабрично на блока на двигателя и се поврежда непоправимо(не подлежи на никакъв ремонт, струва 3000). Общо взето е нежен трактор, с който не знаеш дали ще се върнеш от нивата вечер или ще спиш там.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Тк80

solun1: 170 - 180 Nm май така пишеше в книката за ремонт на ТК80

25 1

Welger ap 630

Здравейте имам проблеми с велгер ап630 криви балите може ли някой да ми каже дали може нещ...

24 0

Подходящ плуг за ЮМЗ 6КМ

зс: Щом е такава земята 4 x25 и сваляш последната трупица.За дължително плуга да е руски! успе...

120 1

Смяна на двигател

Здравейте.Преди много време си купих китайска мотофреза с мощност 7 кс.В процеса на работа...

79 0

Внос на техника от чужбина

Колеги, моля за помощ. Договорил съм си от Полша един комбайн за бране на арония, касис, ш...

130 0