Дайте съвет пръскане на лозя

• I
    Здравейте Колеги,\r\nСподелете опит и с какви препарати мислите да пръскате лозята тази година.\r\nБлагодаря предварително\r\nПоздрави
  • K
    На теория комбинацията Ридомил Голд + Топсин би трябвало да обхваща всички гъбни болести
  • L
    Мана е болест и причинителя е гъба /фунга/и са доста видове.По горе съм цитирал препаратите. За месец май за всяка болест си избираш по един и пръскаш.За да не провим реклама скрита.
  • L
    Глифоган,Раундъп и НАСА са едни и същи препарати, защото основното вещество е едно и също.Разликата им е в това че са произведени и пакетирани от различни фирми и в цената разбира се.
  • I
    основно за мана и болести за тревата миналата година съм я пръскал с Глифоган и съм доволен, сега на няколко места пирей има да премахна с Раундъп иначе пак мисля с Глифоган-а. За мана кое е най- ефективно. Ползвал съм Еклер, но не съм мн очарован
  • L
    Болести и неприятели за месец май препарати преди цъфтеж за екскориоза: Дитан М 45 - 0,35% Санкоцеб 80 ВП - 0,3% за мана : Куадрис 25 СК - 0,075% Микал флаш - 0,3% Верита ВГ - 0,2% Галбен 8 М 65 - 0,25% Акробат МЦ - 0,2% Мелоди компакт 49 ВГ - 0,15% Ридомил голд МЦ 68 ВГ - 0,25% Еклер 49 ВГ - 0,05% Кабрио топ - 0,15%; и др. за оидиум: Систан супер 24 ЕК - 0,01% Топаз 100 ЕК - 0.015% Байфидан 250 ЕК - 0.01% Еклер 49 ВГ - 0,05% Куадрис 25 СК - 0.075 % Шавит Ф 71,5 ВП (Ф72 ВДГ) - 0,2% Болеро 12 ЕК - 0,02% и др. за гроздови молци: Каскейд 5 ЕК - 0,1% Номолт 15 ЕК - 0,05%
  • L
    Колегата е прав!Иво задай въпроса с конкретика, защото и аз бих ти отговор по следния начин:Съгласно агрохимическата борба с болестите и неприятелите по лозата!Конк ретно приятелю!
  • K
    Здравей колега ! Добре ще е да уточниш срещу какво ще пръскаш ! Дали за гъбни болести ? Дали плевелите ? Дали насекомите ? А може и листен тор да се пръска ! Сподели си проблема или мислите и ще се опитаме да ти помогнем

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

1597 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

3930 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

2974 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

4203 5

Препарати за лозя - какво ще препоръчате?

agra: НАСА 360 СЛ препарата е български на Агрия Пловдив.. за къпини и други агресивни видове сл...

5075 8