за разлика между субсидия и безвъзмездна помощ по 112 мярка

• K
    Здравейте!\r\nправите ли разлика между двете неща?Субсидията се дава за обработка на определена площ и добиване на продукция,която се облага с данък в зависимост дали е обработена или не оброботена.\r\nБезвъзмезната помощ се дава за инвестиция в земеделско стопанство,тази инвестиция се облага с20 процента ДДС,и според мен неможе още веднъж да се облага с данък както ни убеждават някои.Според договора с ДФЗ ако не се изпълни инвестицията,помоща се връща а как НАП ще върне данъка? Според мен някои ни пързаля яко.\r\nсубсидия и помощ са съвсем различни неща и за парите по 112 неби трябвало да се иска данък. [:duel:]
  • за данъка си права.Толкова е несправедливо и гадно,че чак не еза вярване.Дано се пръждосат по-скоро.
  • A
    Прави сте да негодувате, положението е такова засега. Само не убивайте горкия "вестоносец"
  • V
    хи адриана, значи имам аз взети едни парички за реализиран проект по мярка112. в бизнес плана ми за първата година имам заложени 6300 разход за закупуване на поливна инсталация(проекта е подписан и от държавата все пак) следва ли тези парички 6300 да ги извадя от сумата за облагане, както правя с осигуровките си . иначе казано от 24 и там няколко да извадя осигуровките,60% и стойността на поливната инсталация. разбери не че много ми пука за 200 лв. ама бяс ме хваща, че трябва да платя от нещо дето същата тази държава ми дава. [:bike:]
  • ЕДНИ КРИЯТ МИМИОНИ ЛЕВОВЕ ДАНЪЦИ А НИЕ БАЛЪЦЕТЕ ЩЕ ПЛАЩАМЕ [dalavera]
  • A
    Не си го и помисляй.Тази година със сигурност най-ревизирани ще бъдат именно ЗП.
  • на никои не му се дават грешни пари и при положение,че ги е изхарчил а още няма продукция, но като доидат една тумба чиновници за второто плащане ще те разнищят и като видят,че не си ги внесла като данък не си представям какво ще стане.
  • И НА МЕН НЕ МИ СЕ ДАВАТ 1200ЛВ.АМА ТАКА Е ЗА СЪЖАЛЕНИЕ.ЕВРОПА ДАВА ПАРИ А ТОЯ ТАПАК С ПОСНАТА ПИЦА Е РЕШИЛ ДА Я ОБЛАЖНЯВА.А АЗ НЕЗНАМ ДАЛИ ДА ПЛАТЯ?НЯКОЙ ЗНАЕ ЛИ НАП ДАЛИ МОГАТ ДА НИ ХВАНАТ ;БЕЗ ДА СМЕ ДЕКЛАРИРАЛИ ПАРИТЕ? [bi4] АКО НЕ МОЖЕ [banan-kitara] [banan-kufee] ЩЕ СИ МЪЛЧИМ -АБЕ КАТО ЦАРА
  • Adriana е много права . Това са два различни вида данък. ДДС е косвен данък , който се поема от крайния потребител тоест при покупката на машини ти се явяваш краен потребител и си плащаш цената с ДДС. Субсидията или "безвъзмездната помощ" е доход, който следва да декларираш и да платиш данък върху него. Различни правни основания , различни суми .. Не виждам нищо свързано
  • ГОГЕ ДА НЕ ТЕ ОТЧАИВАМ АЗ ОТИДИ В СЛУЖБА СЪВЕТИ В ЗЕМЕДЕЛИЕТО НАМИРА СЕ НА УЛ ЦАР СИМЕОН ЗАБРАВИХ НОМЕРА В ЕДИН БЛОК НА ПЪРВИЯ ЕТАЖ.ТАМ ИМА ЕДИН ЧИЧКО С МУСТАЦИ ЗА МЕН ТОИ Е НАЙ-КОМПЕТЕНТНИЯ ЧОВЕК В БЪЛГАРИЯ КАКВОТО ТИ КАЖЕ ТОВА ПРАВИ,
  • ИСКАМ ДА УЧАСТВАМ ПО МЯРКА 121 ,МОЛЯ КОЙТО Е УЧАСТВАЛ ДА МИ ДАДЕ НЯКАКВИ КОРДИНАТИ ,ТЕЛЕФОНИ ЗА ИЗГОТВЯНЕ НА БИЗНЕС ПЛАНА И ВЪОБЩЕ ЗА ВСИЧКО. ОТ ПАЗАРДЖИШКО СЪМ.
  • A
    айде с това "анадънму" при данъчните. И като се върнеш, ако искаш кажи дали са те разбрали и дали наистина имаш двойно облагане. Защото това се мъча да ти обясня-нямаш двойно облагане, просто защото това са си два различни данъка в счетоводен смисъл и не ти облагат два пъти една и съща сума.
  • с прости думи с парите от програмата купувам техника за която плащам ддс и същите тези пари с които съм купил техника ги декларирам за данък,става двоино данъчно облагане. анадъму,ферщензи tu copraine?
  • хе, горния пост си е от мен, де-нещо смотах
  • Виж сега-не на всяко финансиране се начислява ддс. Ако искаш напиши ми подробно какво питаш защото си доста объркан и, ако така си представиш нещата и в НАП ме съмнява да получиш адекватен отговор.
  • Адриана не си ме разбрала правилно инвестициите,които се правят се облагат като всяко нещо с ддс и сега повторно с годишен данък,което не е редно.Питах в НАП на деж. телефон казаха ми, че всички получени пари се декларират,но за по-сигурно да отида на място и да разговарям с експерти,което и ще направя.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

213 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

292 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

142 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

285 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

703 0