Кога ще падне забраната за движение на животни?

• N
    Колеги, някой знае ли нещо по въпроса кога ще бъде махната забраната за движение на животни?
  • V
    niama da e skoro 6apa prodaljava za sujalenie
  • Директорът на БАБХ Йордан Войнов предупреди, че има опасност от разпространението на вируса от Бургаско към вътрешността на страната – основно в съседните области. Той уточни, че към момента ситуацията е под контрол. Само в община Средец обаче се отглеждат около 50 000 животни, които са близост до последните две огнища и за тях има потенциален риск [:slap:] от зараза. Две са новите огнища на шап в бургаската община Средец – в селата Кирово и село Граничар. 300 от животните там са унищожени или продължават да се унищожават. Страната ни ще настоява да получи извънредно европейско финансиране за фермерите със свободно отглеждани животни в риск. От ЕК смятат, че варианта с ваксинацията не е удачен, понеже това може да се отрази зле на целия Съюз. Е СЕГА СИ ЕБА МАМАТА!! [:slap:]
  • skoro nqma da e v s.Jelqzkovo imalo 6ap YJAS
  • B
    ima li napredak za tiq putni listi v momenta ??
  • Какво става с ШАПА ,някой има ли информация ,говори се за други огнища,официално нищо не се съобщава ,ЗАЩО?
  • Сложете отгоре от днес още три месеца заради шапа в Граматиково и ако след тези три месеца няма нови случай на шап ще се разреши движението на животни.
  • B
    днеска говорих с ветеринарнииа ми лекар и тои каза 4е мога да продавам и предвижвам животни и да колиа
  • S
    TOVA ZA ZABRANATA 100% LI E
  • D
    Разбрах че падна забраната.с изключение на някой области.
  • M
    Така пише в новините, незнам колко евярно.
  • B
    колеги наистина ли падна забраната за предвижване на животни
  • N
    И аз съм на мнение ,че не трябва да има забрана за районите които не са засегнати от шапа.
  • Ако сте ветеринарни лекари,не лъжете хората.Забранено е движението на животни,освен когато става въпрос за неотложно клане,придружено с вет свидетелство.Това е последната глупост на НВМС и министъра.Не би трябвало да се ограничава движението, извън засегнатите райони.
  • никол в информационната система има номерста на всички легални кланици,транспорта също е техен и няма никакъв проблем да се издаде пътен лист-той важи само един ден в деня който се издава
  • N
    Благодаря за отговора Вет.лекар. Защо тогава ветеринаря отказва да даде пътен лист.Как да докажа че животните са за кланница?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

213 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

292 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

143 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

285 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

703 0