Tърся да закупя телета от породата лимозин. Каква е цената?

• R
    зражете колеги тарся да си купя 2 телета от породата лимозин. каква е цената
  • V
    Az prodavam majki limuzin mnogo dobri. Imam na 2.5 g na 1.2 I na 9meseca. Ostavete si mailla I Shte vi partia Snimki
  • D
    zahto tochno limozin zaradi golqmoto specefichno dupe ako rehih da gi zaplojdah izkustveno na druga poroda teleta se rajdat mnogo edri i trudno mojeh da umorih po mladite kravi ili unici za mene nai dobrata poroda e heleforda i kafqvoto amerikansko simentala i dr tova sa jivotni koito mogat da spat i na snega lesno se gledat barzo nadavat na kiogrami ikonomichni a kraina smetka kogato stanat na salami nikoi ne pita limozin li sa ili heleford ili da ti iskat rodoslovieto a za da pechelih trqbva da imah pone nai malko 20kravi koito da se telqt za da imah nqkakva pechalba koqto da te zadovolqva a ako iskah fermata ti da otglejda i selekcionira samo tazi tazi poroda ti trqbva mnogo finansi
  • prodavam na 3.80 evro.limuzin
  • C
    kakva e cenata na tezi junici mirchev i kolko brojasa,projavjavam interes.
  • първо смени латиницата с нашта азбука
  • R
    kolegi az sam edva na 20 godini i nesam mogo zapoznat s jivotnovidstvotono imam merak i jelanie da si napravq malka semeina ferma za vbade6te i za tova se iteresuvam ot rzlichi porodi jivotni i vi molq da mi dadete nqkava orietaciq .blagodarq vi predvaritelno
  • Човека не го пращам за зелен хайвер, знам качествата на месодайните породи и начина на отглеждане. Давам мнение какво може да направи с малко средства и да започне с нещо. За мангалите е без значение колко е крехко месото за тях има една единица килограм ( или пазарлък). Извиням се ако съм обидил някой но аз гледам по прагматично на нещата . Ако са си за него е без значение какво е породата важното е само да ги пасе , така се натрупват повече Омега 3 мастни киселини в месото. А това е предпоставка за здравословно хранене. Същото важи и за млякото , полезно е млякото на крави които са само на паша , а тези на ясла натрупват повече Омега 6 мастни киселини , когато се развали баланса на омега 3 и омега 6 мастни киселини в човешкият организъм имунитета спада. Но ще дойде време когато ще се търсят такива продукти но още е рано . народа е беден.
  • L
    До питащия автор на темата: Гледам че търсиш "телета с крехко месо". Не знам какъв ти е "опита" с месо от месодайни телета, но даже и черношарено, което е бозало 6-7 месеца, има огромна разлика в качеството на месото спрямо стандартния му отбит на един-два месеца (от заместители) "събрат". От там нататък търсиш вече и характеристики на породи. Лимузините наистина са сравнително крехки, ама в ръцете на неграмотен (разбирай издоява всичко дето може да се дои) фермер, и "кобе" да му дадеш пак ще го съсипе. Месодайно отглеждани лимузинки има в институтите в Костинброд и Троян, ама цените им са като за разплодници. Отделно има и около Ботевград, ако не са ги изнесли вече. Лимузини отглежда и месопреработвателя, за който говори Мирчев, но не продава нищо от тях в България. От личен опит ти казвам, че породата си има качества, но ако мислиш да ги угояваш на пасища, няма нищо да се получи, лимузин си е животно за хранилка и концентрат. Писал съм и в сайта ми, породата и отглеждането са само част от факторите, които "правят" хубаво и крехко месо. Попрочети повече.
  • Аз миналата година предлагах на мераклиите лимузин юници бременни в 6 месец за към 1800-2000 лв., аклиматизиран внос,ама тогава отворковците ми го прескачаха. Сега срещу 2000 лв. щяха да имат заплодена крава и 8-9 месечно теле с документи за произход, то да е дупе да му вкараш нещо, ама в тиква нищо не влиза.
  • M
    Оооо Иванов,аз познавам(на пръстите на едната ми ръка се броят)хора,които и у нас припечелват от месодайни животни,като обаче реализират заплодени юници.Един месопреработвател също има,но незнам каква му е сметката и дали не е по-евтино да си внася сто годишно замразено.Иначе -друго си е да речеш,че имаш месодайни крави,може и асоциация да си спретнеш .А видях,че някой ме е споменал по-горе,та в този ред на мисли да допълня,че симентал може по-лесно да се намери.Има в Плевен,Видин и т.н. Мога да дам тел.Аз очаквам също,само,че симентал заплоден с абердин(юници са).Отелванията ще са в края на м.Май.
  • Абе вие все едно крокодили купувате. За какво са ти две телета, нарисувай си две на стената - същата работа. Какво ще ги правиш две, освен на луканки? Ако искаш за бизнес ще вземеш поне 10-12 заплодени юници и това пак е загуба на време, защото за да живееш от месодайни трябва да продаваш по 100 бр. на година и не на цените в момента. Не знам къде видя някой цена от 5 лв., може да има такива на по месец-два, но изкупните цени са майка плаче - 1,90-2,30. за чистопородно ако вземеш 2,80 си се родил с късмет. Бягайте през 3 плета от месодайно докато изкупната цена не отиде на 3,00-3,20 лв.кг. за угоени
  • Абе,ти крави виждал ли си ,та го пращаш кафяво да си намерил Човека търси месодайно,той го праща за зелен хайвер.Мирчев ти каза къде има месодайни.Другият вариант е симентал.Питай,разпитай за симентал,но кафяво [:slap:] .Тоя виждал ли е какво е качеството на месото на кафявото-не е виждал,но акъл дава.Запомни ,че от така наречените общоползвателни породи нищо не става.Нито му е месото,нито млякото.Умните хора са създали специализирани породи и знаят какво искат,а ние тук-от всичко по малко-та нищо на края.
  • Никой няма да ти направи предложение, откажи се може да ти звучи грубо но това е истината . Породисти телета за угояване няма да намериш . Може да намериш смесен тип кафяво, монбелиард или млечен тип черношарено но не ти го препоръчвам няма да ти излезе рандемана. Търси кафяви имат много хубав прираст. Единственият начин да намериш месодайни телета е чрез вносителите на животни . Другият начин е ако случайно някой се излъже да ти даде и то за много пари и то единична бройка която вероятно няма да ти свърши работа. Извинявай ако съм те обидил с нещо но в България почти няма месодайно говедовъдство . Чети блога на ЛИНБУЛ . Или мненията на Иванов и брат му .
  • a za6to ne xereford
  • R
    kolega sprqsam se na limozina za6toto imat nai krexkoto meso,ako ima6 nqkvi predlojeniq za abergiagu kaji kade ima i kak varvi cenata iterasuvat me samo teleta

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

78 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

204 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

58 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

83 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

187 1