1 био ЖЕ

• М
    Може ли някой да ми поясни,колко точно е 1 био ЖЕ, в брой овце точно???? Как всъщтност се изчислява? Питам заради новите изменения по мярка 11.
  • А
    Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з от Допълнителните разпоредби на ЗСПЗЗ: ЖЕ е условна единица за приравняване на броя на различните видове и категории животни. 1 кон (мъжки и женски) – над 6м. 1 бивол (мъжки и женски) – над 2г. = 1 ЖЕ 1 говедо (мъжки и женски) – над 2г. Говедо - от 6м – 2г. = 0.6 ЖЕ Бивол – от 6м. – 2г. = 0.6 ЖЕ 1 овца = 0.15 ЖЕ 1 коза = 0.15 ЖЕ Тоест, ако имате 10 овце х 0.15 ЖЕ се равняват на 1.5 ЖЕ. Новите условия са, че Ви е нужна 1 био ЖЕ на 2 ха.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

144 0

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

280 0

Изкупуване на вълна

Здравейте колеги знаете ли кой изкупува вълна и на каква цена

566 0

de minimis

Колеги проверихте ли попадате ли в списъците за деминимис? Пълна каша и отново браншшовит...

100 0

Твърдо Виме овца

Здравейте фермери имам 10 овце едната от тях е с уголемено Виме и на допир твърдо не е гор...

286 0