Второ пръскане на пшеницата с фунгицид и инсектицид

• B
    ЗДР колеги трябва ми съвет относно фунгицида та тръгва фузариозата в някои ниви, с какво да ги пръскам.
  • И да пръскаш, ще спасиш флаговия лист на растенията, които в момента са напълно зелени. Тези, които са със видимо заболяване, ще изгорят по-рано. Последните 2-3 години се пръска превантивно, защото и пшениците са такива. За инсектицида да не говорим- пиявици, дървеници, мухи. Цял зоопарк е в полетата.
  • M
    Колега аз пръсках с Танго, но щом е тръгнала разгледай някой от новите Sdhi фунгициди. По скъпи са но предполагам че ще свършат по добра работа.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

как се засича сеялка фераболи

Колеги някой може ли да ми каже как се засича сеялка фераболи витория. Внивата ми дава гол...

39 0

Фумигация

Здравейте, прибирам пшеницата с по висока влага, заради плевелите в нея и ще се наложи да...

98 0

Цена на пшеницата

Каква е цената на пшеницата на 3елено ?

346 0

Обработка на почвата

Здравейте житото сея след овесени смески и така нататък след силаж ора дискова два пъти...

724 0

Торене на пшеница 2019 г.

Здр : Сняг може да чакаш, но ще е мартенски .

3231 7