Второ пръскане на пшеницата с фунгицид и инсектицид

• B
    ЗДР колеги трябва ми съвет относно фунгицида та тръгва фузариозата в някои ниви, с какво да ги пръскам.
  • И да пръскаш, ще спасиш флаговия лист на растенията, които в момента са напълно зелени. Тези, които са със видимо заболяване, ще изгорят по-рано. Последните 2-3 години се пръска превантивно, защото и пшениците са такива. За инсектицида да не говорим- пиявици, дървеници, мухи. Цял зоопарк е в полетата.
  • M
    Колега аз пръсках с Танго, но щом е тръгнала разгледай някой от новите Sdhi фунгициди. По скъпи са но предполагам че ще свършат по добра работа.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Торене на пшеница

Здравейте, значи неможах да вкарам предсеитбено и малко закъснях със сеитбата някои ниви...

136 0

как се засича сеялка фераболи

Колеги някой може ли да ми каже как се засича сеялка фераболи витория. Внивата ми дава гол...

73 0

Фумигация

Здравейте, прибирам пшеницата с по висока влага, заради плевелите в нея и ще се наложи да...

162 0

Цена на пшеницата

Каква е цената на пшеницата на 3елено ?

404 0