Измръзване на лоза

• J
    Здравейте, пиша от името на начинаещ градинар. Имам едно притеснение за което смятам ще получа съвети от по-опитни земеделци. На 23.04 след падането на температурите имаше слана, кояо попари лозята ми. Листата са почернели и са се свили. Има ли начин лозите да бъдат спасени и да образуват тази година нова листна маса? Става дума за една асма покрай къща, която видимо листата и плодовете не са пощадени от последната слана. Преди това не съм пръскал или не съм прилага превантивни защити. Дали има нужда от някакво подрязеане, как се процедира при измръзване на растения /грозде/? Ще се постарая, да направя някакви снимки днес, до тогава ще съм благодарен на всякакви мнения по темата.
  • M
    Не се притеснявай градинарю,затова защото ще ти мине! Ако беше сътворена толкова елементарно природата, до сега не би останала и една лоза. Сигурно е,че тази година ще забравиш да вкусиш грозде от лозницата,както си забравил и да я опушиш на 23.04 ? Споко, на пазара ще има!!!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Неприятели по люцерната - дайте съвет

elpastuh01: Сложи си електропастир и няма да имаш проблеми.

2734 4

Земя - насъждения и сеитба - въпрос

Здравейте бъдещи колеги. Въпросът ми е с какво да засадя и посея 4.5 декара земя до която...

1500 0

Питане за подходящо растение

proba: Джанка от костилки! Виж някъде във форума обсъждахме Жив плет

1843 6

Да се обединим всички сектори!!!

bogdangenov: Какво обединение визираш по-точно? принципно обединение, в НПО прганизация, в агро партия?...

1507 2