Моля за съвет за адвокат запознат с проблеми на земеделски производители?

• M
    Здравейте, моля за информация за адвокат който се е зблъскал с дела с ДФЗ и Расплащателна. Прекратили ми договора по агроекология мярка 214. Пиша ви от Варна.
  • Л
    Здравейте, Аз имам следния казус. Октомври 2012 година сключих договор за аренда със срок 7 години. Първите 5 години арендатора ми плащаше рентата, макар и със закъснение. За последните две стопански години не ми е платил рента, а имам 70 дка. Няколко пъти ме излъга и вече се крие, не можем да го открием. Изпратих му нотариална покана, получена и подписана от него ми беше върната. Въпросният арендатор казва нямам нищо и не можеш да ми вземеш нищо. Търся съвет и добър адвокат от Варна, който може да ми помогне в казуса.
  • H
    Адвокат Иванов . Ще се радваме да сме полезни на Вас, Вашето семейство или Вашият бизнес. Свържете се с нас. Ние Ви очакваме! Мирон; 089 385 75 29
  • G
    чети регламента,ако имаш някаква проверка било то и по друга мярка би трябвало да я вземат впредвид ако ли не може пак да се опреш на регламента ,те казват че очертаването го приемат за измерване и по тяхното измерване ти си се изместил с повече от 10 % само че по регламент при всяко измерване трябва да се добавят 5 метра към периметъра на всеки парцел но не повече от един хектар после на делото се опира до експерти и каквото реши съдът може да обжалваш пред върховен може и в европа но ти спират разглежданията на заявленията по агроекология и се чака с години дори и да спечелиш ще ти платят когато им кефне
  • H
    Здравейте колеги! Надявам се ,че тук мога да получа отговор на въпроса си! А именно възможно ли е да се откажеш от агроекология на втората или третата година по здравословни причини ?Ако е възможно с какви документи трябва да докажеш нетрудоспособността си?Благодаря ви предварително! Да , смърт се приема ,всичко останало ДФЗ не го интересува.Отказване поради заболяване се води прекратяване на договора поради форсмажорни обстоятелства ,които дори служителите на ДФЗ си признават ,че много трудно приемат за реални и доказуеми.Още повече сега когато пишман биологичите земеделци видяха за какво иде реч и ще наскачат масово да се разболяват..
  • Z
    Здравейте колеги! Надявам се ,че тук мога да получа отговор на въпроса си! А именно възможно ли е да се откажеш от агроекология на втората или третата година по здравословни причини ?Ако е възможно с какви документи трябва да докажеш нетрудоспособността си?Благодаря ви предварително!
  • M
    Колега Memom вие уведомително ли писмо получихте или в сайта за индивидуална справка видяхте процента на припокриване
  • K
    аз също имах подобен проблем ,адвоката така и не разбра за какво е проблема но си взе парите ,съдийката също не разбра за какво за какво иде реч но ни отряза
  • P
    http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135628923 http://www.dfz.bg/assets/1301/Metodika_2012_utvurdena.pdf Чeти наредбата и търси за кво да се хванеш, но за мен каузата ти е загубена... 2016 и аз ще имам същия проблем, някъде около 10% требе да се преместя. Купих дори съседно място с идеята да се разширя на там. Наредбата (чл. 5.1 на методиката) е категорична - 90% припокриване с заявеното! Не търси адвокат! Ще се учи на твой гръб... Минималната им такса е 300лв на инстанция, но вземат в зависимост от материалния интерес ако е за по-големи суми. С ДФЗ се съдихме в местния Административен съд и бяхме абсолютно прави, но загубихме на първата инстанция (2 години), делото замина на втора инстанция ВАС - по 2000лв на инстанция за адвоката. За 8000лв е спора с ДФЗ... http://lex.bg/laws/ldoc/2132550145 ====================================================================== (15) (Нова - ДВ, бр. 14 от 2015 г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2015 г.) Земеделски земи, включени в масиви за ползване и одобрени за подпомагане по мярка "Агроекологични плащания" от Програмата за развитие на селските райони за периода 2007 - 2013 г. и/или по мярка "Агроекология и климат" и "Биологично земеделие" от Програмата за развитие на селските райони за периода 2014 - 2020 г., се разпределят без промяна на местоположението на лицата, одобрени по мярката, в случаите, когато: 1. са представили по реда на чл. 37б за участие в процедурата имоти с площ, по-голяма или равна на площта, одобрена за подпомагане по мярката, и 2. собствениците и ползвателите, чиито имоти са предоставени на одобрените по мярката лица, са заявили желанието си да участват в процедурата за създаване на масиви за ползване по реда на този член със същите имоти. ====================================================================== Това е възможността, създадена от зърнарите тая година, но ти си я изпуснал...
  • M
    защо ти е прекратен договора Проблема ми идва при очертаване на ИСАК имотите в 2015 год. Два имота са преместени на страни поради причината за да са в реални граници. Предишната година не се виждаха крайните граници на имотите тъй като системата на ИСАК беше такава. Тъй като по новите изменения с правното основание тази година за първи път се виждат крайните граници на имотите. За съжаление ако не бяхме изместили парцелите малко на страни щях да имам застъпване с друг имот който тази година за първи път очертава по исак. Предните години никой не е очертавал и не съм имал застъпване на съседните имоти. И това с изместването го направи служителя който чертае имотите УЖ за да нямам проблеми. Преди да направим изместването на имотите се посаветвахме с експерти които нищо не можаха да ни отговорят. Поради не компетентността ми и на служителите аз в момента не получавам подпомагане и най вероятно ще се наложи да върна парите с лихвите които съм получил 2 последователни години. Общата площ е намалена на 87.33 % и не трябва да е намалена повече от 10 %. За съжаление 2.67 % излизам от разрешената граница. Имам и трети имот който тази година за първи път съм очертал по мярка 11 биологично растениевъдство. За съжаление него не ми го зачитат защото е по мярка 11 биологично растениевъдство ако бяха ми го зачели намалението щеше да е под 10 %. Аз не намирам никаква логика в това тъй като имотите по агроекология са 3 а те ми ги броят като две. Повече никога не бих се хванал с агроекология. Моля ако някой може да ми съдейства? Благодаря предварително.
  • G
    защо ти е прекратен договора

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агроаптека

Здравейте, искам да попитам има ли някоя европейска програма, която финансира отваряне на...

31 0

Корекция на ОСП заради Ковид19?

Здравейте. От няколко дни се чуда дали няма да ни спрат/намалят/коригират Директние плаща...

78 0

6.4.1 - Услуги

Георги: Съжалявам ,че се подлъгах по тази мярка. Няма никаква информация и си загубих времето. За...

82 1

Някой успя ли да подаде заявление в seu.dfz или поне да го започне?

proba: Въпрос: Има вече новина и заповед: https://www.dfz.bg/bg/prescentar/novini/-2020-/ http...

281 3

Отностно белите петна

Здр. Интересува ме , значи преди можеше да чертаеш съседни на теб бели петна ако имаш имот...

133 0