Фалити на български фермери, чрез поставяне все по-високи изисквания и регламенти!

• S
    Според новия доклад на ФАО повече от 70% от новите заболяванията при хората са пренесени от домашни животни.Поради по-активния начин на живот се разпространяват и стават все по-сложни за диагностика и лечение.А климатичните изменения само влошават ситуацията.rnИ вината за това бързо развитие на заболяванията носят развиващите се икономики,като България и другите страни от бившия лагер.Световната ветиринарна и хуманна медицина е обезпокоена и....Дали няма отново да решат да ни научат как да гледаме животните си и как да поддържаме здравеопазването им,с правила,които не важат за техните фермери.Малките животновъдни ферми способствали появата и разпространението на заболяванията.rnВетеринарната ни медицина не била на нужното ниво-твърдят евроспециалисти,хуманното отношение към животните също-с една дума-аборигените на Европа.rnЦелта-фалити на български фермери,начина-поставяне на все по-високи изисквания и регламенти,трудни за изпълнение.
  • E
    Предварително се извинявам за дългия текст, но нямам възможност да пиша често и по малко. Вярвам, че си струва да се прочете. Приятели, в това да използваш текстове, в които хората са казали важни работи много по-умно и по-подредено поради десетките години, които се занимават с това, няма нищо лошо. По-лошо е ако тези неща са просто копи пейстнати, а в същото време са неосъзнати, неразбрани и като последствие от това – неизползваеми. Нали не мислите, че твърдя, че откривам топлата вода. Много по-важно е, че знам много добре какво казвам, защо го казвам и да съм в състояние да ви помогна в превръщането на тези теории в практика. Превръщането на теориите в практика по цял свят се прави не от университетски преподаватели (освен ако те не идват от бизнеса), не от консултанти по европейски програми, не от държавни служители, които никога не са били предприемачи, а от консултанти по бизнес управление, чиито основни задачи са да ви помогнат чрез определен инструментариум (като тренировка на работното място) да прилагате тези теории. Така е във всяка цивилизована държава. Работното място на ръководителя обаче не е само на полето, а основно на компютъра. Вие очаквате да дойде някой мениджър, който да измисли комбинацията от печеливши дейности, да дойде друг, който да ви напише проектите, а вие да оберете дивидентите. Това няма как да стане, защото е много интелектуална работа, която никой няма да свърши без пари, а стойността и е толкова висока, че обикновено никой от вас няма възможност да заплати разходите за свършената работа (ако приемем, че средното време за една подобна задача е около 700 работни часа и умножим по някаква минимална ставка от 30 лв. на час това прави 21 000 лв, които няма как да платите; другия вариант е да се напишат "глупости", както ги наричат някои съфорумци, за няколко часа, за да може консултантската фирма някак си да оцелява, но това разбира се е за сметка на качеството, а качеството се мери в дивидента, който ще получите накрая). Тоест ако някой свърши вместо вас управленската работа, която да доведе до определени дивиденти (защото целта на мениджъра е нищо друго освен повишаване на печалбата), той ще иска по-голямата част от дивидентите, а за вас остава ролята на ресурс, който лично да поеме риска, да изпълни плана и да прибере каквото остава (ако остане нещо) от печалбата. Затова ние сме се спрели на възможно най-рентабилния за всички страни вариант – даваме ви онлайн работно място на мениджъра на земеделски бизнес, обясняваме ви ПРАКТИЧЕСКИ как се изпълнява първо задачата стратегическо бизнес планиране, даваме ви целия инструментариум, с който се прави това и правим проверки на работата ви, придружени с препоръки. По този начин първо усвоявате управленски умения и не чакате да дойде някой „от горе” да ви дава акъл и второ спестявате много пари, защото си свършвате сами работата. Имайте предвид, че тези умения не се придобиват за ден, седмица, месец или два (така или иначе вече изгубихте 6 години), но процедурата ни по стратегическо бизнес планиране е така направена и адаптирана, че успешно може да преминете през нея от първия път дори и без да притежавате каквито и да е умения по планиране. От вас се иска истинска управленска работа, търпение, упоритост и правилното схващане, че преди да се захванете с ПРСР, трябва да проектирате печалбите си, и че тези печалби изобщо не са лесна задача, а точно обратното, и се появяват след няколко годишна упорита мисловна дейност (освен дейностите на полето). Всичко останало е въртене в омагьосан кръг. По отношение на проектните предложения използваме същия подход – вместо да пишем вместо вас и да го правим през пръсти, поради ниското заплащане, ние сме избрали вариант да ви даваме готови проекти, които са подходящи за ситуацията ви и са готови за подмяна само на числата и да ви показваме как да използвате данните от управленските си задачи, за да изготвяте сами проектите си. Ако минете през целия този път като резултат ще имате инвестиционна програма, разписана в няколко проекта, готови за подаване (портфолио/китка от проекти). И тук идва най-важната част – да ги изпълните колкото се може по-бързо (успоредно) и по план, за да дойде възможно най-бързо момента, когато ще оберете дивидентите от всички тези усилия. Това вече е задача, която не можете да извършите сами. За тази цел се използва като външна услуга софтуерна технология, наречена Офис за управление на проекти, която отключва възможността да бъдат управлявани няколко проекта на веднъж с малко разходи. Ние създаваме такава технология в момента и ще я пуснем в работен режим едновременно с пускането на ПРСР. Един 40 годишен човек докато стане на 60 години може да изпълни 3 пъти по една 6 годишна инвестиционна програма и да обира все повече дивиденти всеки път. А накрая да предаде бизнеса на следващото поколение. Ако мога с нещо да помогна на някой, да ми пише на пощата във fermer.bg или на личната ми поща [email protected] Няма да сбъркате, ако прочетете съветите ми в секция „Съвети” на адреси http://www.fermer.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D0%BA-%D1%81%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B5%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B5%D1%81-tip821.html И http://www.fermer.bg/9-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8-tip817.html
  • G
    Някой знаели дали регистъра на животновъдите дали е публичен и ако не е защо. Специално говедовъдите съм сигурен че във всяка община се познават. Така ще лъснат много ферми които са у чанта . В България има 264 общини в нашата почти съм сигурен че няма 1000 крави с телетата заедно. А па много пара се раздава явно делим баницата с някой! Или ни дават каквото е останало хахахахаха! Баница ли? Май само угризки ни дават.
  • S
    Някой знаели дали регистъра на животновъдите дали е публичен и ако не е защо. Специално говедовъдите съм сигурен че във всяка община се познават. Така ще лъснат много ферми които са у чанта . В България има 264 общини в нашата почти съм сигурен че няма 1000 крави с телетата заедно. А па много пара се раздава явно делим баницата с някой! Или ни дават каквото е останало хахахахаха!
  • T
    мда
  • M
    Уважаеми eferma, Толерирам хората, които инвестират в образование и четене на книги - явно Вие сте от вторите. Дали е написан или преписан от Вас този маркетингов анализ, няма значение Вие печелите и в двата случая. Но практиката не винага отговаря на теорията. Ще дам пример точно с Вас: Позволявам си да Ви цитирам : Ще започна с пример за себе си, какво правя и какво си мисля, когато съм потребител и поискам да си купя чисто масло. Нямам доверие на български производител на масло и си купувам от маслото „с краварката в ъгъла”, като донякъде мога да се доверя на Маджаров, но и на него нямам доверие и рядко купувам. А нямам доверие, защото знам, че нашите производители не спазват изискванията. В случая доверието е нещо ....................... което се гради с времето бих допълнил. И сега нещо от мен. Ферма Х решава да инвестира в производството на храни със специфично качество ( високия ценови диапазон). Участва в някоя програма ( печели по един или друг начин). До финансира инв. намерения с кредит от банка. Започва дейност - дали с директни или индиректни продажби - няма много значение. Ииииии продажбите не са тези заложени в бизнес плана, ЗАЩОТО "Нямам доверие на български производител на масло и си купувам от маслото „с краварката в ъгъла”,...................... но 1. Банката това не я интересува, тя си иска лихвите и главницата. И то на лихви почтииииииии като тези в Европа. 2. Общината си чака дължимите - данъци и такси, дори още преди да започнеш производство. 3. Ако работиш с големи търговски вериги - там вече филма става трилогия - такса вход, вземи си брака, участвал си в брошура миналата седмица ( ама не я видяхте ли??? ) ще удържим от плащането към фактура хххх. Та Уважаеми колега, твоя анализ наистина е много правилен и полезен за действаща пазарна икономика - подчертавам ДЕЙСТВАЩА. Където Европейските директиви поставящи високи изисквания ти се навират в лицето, а тези, които те защитават събират прах в някое мазе, на някое министерство - трудно ама много трудно. До тогава няма да хапваме Българско масло - за съжаление ! Извинявам се на Славея, че й оспамих темата и на всички колеги, на които им досадих !
  • E
    Колега, ще се радвам да прочета нещо по-съдържателно, написано от теб, и да се обогатя. Човек се учи докато е жив. Без ирония го казвам. За теб може да са глупости, но за друг може да е полезно. Не ми е приятно да ме псуват при положение, че се опитвам да помогна. Може да не си ме разбрал, може да не съм го казал по най-добрия начин, но чак че пиша глупости – не мисля. Аргументирай се. Методите, теориите, процедурите и информацията, които ползвам, са проверени и използвани по цял свят и не сме аз или ти хората, които да определят дали са глупости или не. Акцента ми беше, че трябва да се обърне повече внимание върху клиентите, конкурентите и пазара и да се прави качество, което да се продава, вместо да се искат пари от данъкоплатците и да се обвинява ЕС. Публикувам още веднъж малко полезна информация, за да довърша каквото започнах да пиша по горе, след което щом на хората не им е интересно да четат – спирам да пиша. Но от псувни не мисля, че има смисъл, и на подобни груби нападки няма да ти отговарям повече. Има две традиционни стратегии за подобряване на маржовете: подобряване на производителността и създаване на по-голяма стойност. Фокусът при подхода за подобряване на производителността е намаляване на разходите, свързани с изпълнение на създаващите стойност дейности, като същевременно се запази същата добавена стойност за клиента. В резултат на подобрената производителност се получава по-голям марж. Фокусът на подхода за създаването на допълнителна стойност за клиента изисква добро разбиране на клиентите и какво точно ценят те. След като нуждите на клиентите са разбрани, този подход се фокусира върху постигането на тази стойност в достатъчна ефективност, а не върху изискването разходите за отделните дейности да са по-ниски, отколкото разходите на конкурентите (както се изисква при първия подход). Само този подход позволява непрекъснато увеличаване на печалбата. Събирането на данни за дейността на конкурентите и за собствената дейност е първата стъпка при самооценката на конкурентното предимство. Управителят на фермата трябва да раздели събраните факти на силни и слаби страни. На следващо място земеделския бизнес мениджър трябва да оцени готовността си да използва своите силни и слаби страни (ресурси, способности и основни компетенции) и с това да приключи вътрешния самоанализ на стопанството. Този самоанализ се прави, за да бъдат взети част от важните стратегически решения. След като се вземат стратегическите решения, ще се осмислят всички тези инвестиции, които в момента се възприемат като тежест, която ЕС създава, за да фалира фермите. Просто това не е вярно.
  • E
    Тоя съюз требва да се разпадне иначе ние ще изчезнеме ,като нация до 15г. немам думи
  • E
    Тоя съюз требва да се разпадне иначе ние ще изчезнеме ,като нация до 15г. немам думи
  • B
    Прав си но... до някъде.За някои този огън се превръща в...клада а други просто се топлят на него!!!
  • Z
    Голямо надприказване и доказване на кой е по-по-най падна в тази тема.Ама то вайкане и чудо.Всички работим,с ботуши или не,със субсидии или не и се печем на един огън.Нека сме по-уважителни един към друг.
  • G
    И къде изчезна авторката на темата - да изкоментира и ТЯ коментарите направени до сега
  • G
    "тест" """"""" иииииииииииииииииииии тестването успешно ли беше
  • P
    ''test'' '''''''''' test""
  • P
    "тест" """""""
  • P
    Уважаеми по-горе пишещи по тема животновъдство КАК ТРЯБВА ДА СЕ ОТГЛЕЖДАТ ЖИВОТНИ И КАК НЕ. Не вили стана ясно без реализация на продукция няма модернизация. Какъвто и ще "Мениджъмънт" схеми да се предлагат и в един момент в рамките няма и година се променят държавни наредби които бъркат предишни ваши планове,проекти които струват пари и време които трябва да ги прекроявате и което пак струва пари после ще дойде някой началник завършил някъде нещо и не знае нищо надарен с "дар" празно говорене... "Тест"

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Млад фермер

Здравейте, трета година развъждам каракачански овце, които вече са над 80бр.Овцете са под...

97 0

Хранилка за кучета

Ползвал ли е някой от вас автоматична хранилка за кучета? Доволни ли сте? Плюсове и минуси...

37 0

Кози

Здравейте може ли някой да ми предложи някой да изкупува козе мляко в областта Ловеч мога...

46 0

Членски внос

Някой наясно ли е защо се плаща на ветеринарни доктор членски внос, за какво се взимат тия...

40 0

Агнета

Хранили ли сте агнета с изкуствено мляко,от кое мляко сте доволни

46 0