Царевица за селаж Кнежа 613 - имам въпрос

• I
    Повече информация за Книжа 613.От къде може да се купи семе.По колко семе отива на декар.Оринтировачно колко силаж се изкарва от декар.С какъв срок на вегетация е.Може ли да се използва за зърнопроизводство.
  • A
    При не поливни условия колко е оринтировачно добива на силаж.Питам защото мисля да пробвам този сорт за първи път. ако се случи да превали 2т. при засушаване 1т.при нас лятото е сухо и при теб е така не чакай чудеса
  • I
    При не поливни условия колко е оринтировачно добива на силаж.Питам защото мисля да пробвам този сорт за първи път.
  • A
    Простолинеен хибрид. Вегетационен период 130-135 дни. Хибридът има здраво, не братящо стъбло и е устойчив на полягане. Средна му височина е 250-255 см. Кочаните са цилиндрични, със средна дължина 24-26 см., брой на редовете 16-18. Вретеното е червено. Теглото на един кочан е 380-450 гр. Зърното е тип конски зъб. Теглото на 1000 зърна е 370 гр. Висока продуктивност при поливни и неполивни условия. Добивите варират от 1000 до 1500 кг/дка. Оптимална гъстота на отглеждане 4000 р/дка при неполивни условия и 5500 р/дка при напояване.За силаж 7000р.дк. 50кг.тор на дка.с много вода.добив5000кг.дка. Ако поливаш търси високи растения за силаж 3м.зулямис,рагт ,аз сея от тях. Цените на семената от миналата година почти се изравниха.
  • L
    От института по царевицата в гр.Кнежа.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Проблем

Здравейте моля за малко помощ във нашата ферма имаме jonh deere 7710 който остана на неутр...

23 0

сортове

lupo_9: Царевица пионер 9911,8000 на декар

117 2

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

91 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

416 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

343 1