Съвет за говедовъдството в планински район

• E
    Здравейте, ще се радвам да чуя мнението ви. Какви породи крави в млечна насоченост са най-подходящи за планинско пасищно отглеждане? Благодаря за съдействието!
  • S
    Извинявам се на колегите които са се засегнали ...Не съм искал да ги обидя...... Но все пак чували сме всички как казват за някое място че е от богат край... Не можеш да сравниш планината с дебелия равен чернозем и тревата даже е друга Аз също се намирам в беден полупланински район знам как е при мене и как долу в полето но как да е Мир Не се ли сещате защо в швейцарските планини са създали Монтафона и Симентала а ние родопско късорого..... едно време викахме...Раната прави борбата
  • M
    колега,аз живея на граница точно на самата граница с Гърция и не съм съгласен с това което казваш за нас и нашите животни защо аз отглеждам страшно много животни и те каня да ги видиш......
  • A
    Моля някой ако отглежда Родопско късорого говедо до покаже техни снимки
  • R
    Моля някой ако отглежда Родопско късорого говедо до покаже техни снимки
  • A
    Българско родопско и Родопско късорого са две различни породи да не се обърка човека .
  • K
    Ако дойдеш вкъщи ще си промениш мнението ората и глада, гаранция давам. А относно говедата си напълно прав !
  • S
    Ей хора не сравнявайте старото родопско със сегашните подобрени.. Старото родопско е може би най грозното говедо в света ...несъразмерно голяма глава дребно тяло абе личи си че е живяло в мизерия и млеко колко от една по едра коза „че там едри кози нема“ Родопите са си гладен район и за ора и за животни две години на границата съм ги наблюдавал от близо и говоря какво съм видял...
  • M
    Родопското късорого в чист вид е почти изчезнало. Мисля ,че в най чист вид го имаше в едно село до гръцката граница. Там са малко по едри от пръч. А сега дори и на пенсионерите по махалите които гледат една -две крави са облагородени.
  • K
    Това е възможно най-ниско продуктивната порода в света. Захванеш ли с тях си фалирал още първата година и не мисли че 400 лева на глава ще оправят нещата. Като загубиш две по гората - край !
  • R
    мисля, че за планинските региони е характерно Родопско късорого говедо и затова мисля да отглеждам тази порода. Искам да ви помоля , ако някой се занимава с тази порода, да качи във форума снимки на крави от породата Родопско късорого говедо
  • M
    Не съм искал да обидя -Комунистите.Просто не знаех през кои години е правено в началото- 70-те 80-те.Но инък - браво, значи още се работи по породата.
  • K
    Аз съм комунист и продължавам да създавам тази порода. Сега кравите ми са осеменеми с материал от Геномика, бик Лирс, бик Флагман. Ако ти говорят нещо...
  • M
    За Жарсе ,правено е още от "комунистите". Голяма е вероятността и кравата от снимката която качи, да има кръв от Жарсе. Напиши във Фейс Бук -Ферма Линбул ,(те имат и добър сайт за месодайно говедовъдство, но това е друга тема) и там между Ангуса ,имат и две Жарсета за мляко. Разгледай ще ти хареса ,те са добър пример за ферма. Интелект+мерак+екология .
  • K
    За каква швейцарска кръв говориш, за коя порода ?
  • M
    Ако има швейцарска кръв в родопското може.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Централен млекопровод

Здравейте колеги искам да си поставя централен млекопровод. Да ми предложите фирми за монт...

27 0

Защо кравите ядат сезал и найлон

erdoan: Те кат са малки мнг ги ядат

198 1

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

120 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

291 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

91 1