Трактор TK 80 - как да реша проблем с хидравликата на управлението ?

• E
    Здравейте Колеги,rnимам малък проблем с хидравликата на управлението на един ТК 82.Системата я правих преди 4 ,5 годин като подмених старото управление с дозатор и хидр. цилиндър.В последно време обаче взе да се управлява по-трудно.Подмених помпата НШ10 ,която е под динамото понеже мислех че проблема е в нея, но нищо не се промени.Питах колеги с руски трактори и едни ми казват да сменям дозатора (орбитола),други ми казват че бутилката се прецаквала и от нея бил проблема.А и ми направи впечатление че когато завия докрай наляво или надясно мога да продължа да въртя волана , а май не трябва да е така,пробвах на един нов 820 на един колега и като завия докрай волана спира да се върти.Та посъветвайте ме кое да смена орбитола или цилиндъра че не ми се играе на тото да давам пари за смяна на нещо здраво както с помпата.
  • E
    Колега и аз си помислих да не е моста, един познат имаше подобен проблем и се оказа от моста ,но при мен не е от него(пък и той моста ми е на 4 години не би и трябвало ).Проблема е или орбитола или цилиндъра но се чудя кое точно.Май накрая ще смена и двете
  • D
    Колега аз миналата година правих редукторите втулките бяха задрали и дори вчупи цилиндъра.Доло има едни отвори като са запушени неможе да се смазват втулките иот ден на ден все по трудно върти.Вдигни моста откачи на крайниците и пробвай трябва дасе вътят въртят с ръка.
  • D
    гледаи да е на МS ХИДРАВЛИК
  • E
    И аз мисля че проблема е в дозатора, но един ,който минава за майстор подробно ми обясни как гумичките на цилиндъра се износвали ,почвало да изпуска маско от едната към другара страна на буталото и по тоя начин се затруднявало завиването и от това се получавало така че като завия докрай волана може да продължа да го въртя .Но в крайна сметка май ще сменя първо дозатора пък квото стане.Само да не уцеля някое менте че гледам има от 150 до 300 лв бройката.Сегашният ми е от най-скъпите уж оригинален за 952
  • D
    Здравей колега! Така както казваш явно проблема е в дозиращата помпа,като се поизносят правят такива проблеми.Аз имах същият проблем преди време смених дозатора и всичко се оправи!Внимавай защото пазара е залят с ментета .Мои познати се оплакват от чисто нови дозатори върти се нормално и както стои, сам почва да завива наляво или на дясно .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гуми със вода

Колеги пълнители гумите със вода. Интересно ми е как е при транспорт не вили лашка водата...

74 0

Проблем с shibaura p155f

Здравейте. Притежаваме въпросния трактор shibaura p155f 15кс от около 5 години до сега дер...

62 0

Изключително твърд педал на съединител на НЮ Холанд ТД- 5.85 2015г.

654431: Смени си жилото на съединителя. При мен една "ГОЛЯМА" фирма смениха 5 съединитела и ми о...

99 1

Съвет при избор на трактор

solun1: Добре е да продължаваш да играеш в тия казина. Щом така печелиш , то изобщо не ти е нужен...

174 1

верижен болгар тл 45

darwar: Много добра машина и двигател и скорости само дето лесно се преобръща странично - внимава...

211 1