Няколко въпроса за трактор NEW HOLLAND TM190

• K
    здравейте приятели преди две седмици закупихме въпросния трактор и имам няколко въпроса.Първо не ми работят автоматичното включване на предния мост и блокажа,на ръчно всичко си работи,но като дам на АВТО и се деактивира ръчния режим и нищо,няма звукова и светлинна индикация,най-вероятно нещо е прецакано,надявах се да е изгорял предпазител,но уви,всички са здрави....някакви идеи какво може да е или трябва да се обърна към сервиз...Втория ми въпрос е свързан с навесната система и орането.Досега съм работил основно с Болгар и Т150к и съм орал винаги на плаващо положение на бутилката,ама холанда няма такова положение или има,ама аз не го знам и ми е много объркано.Засега се мъча като задам примерно едно положение от позиционния плъзгач(ако така му се вика де) и ора на него,примерно 45,но като е неравен терена много забива на моменти и тормози трактора,вие как работите,плуга ми е турски алплер 5-ца. и последното,което ме интересува е,че на капака на двигателя,както се вижда на снимката пише нещо 225к.с. толкова ли е или 190 Ще съм благодарен на всеки отзовал се
  • P
    Здравейте! проблема с автоматичния режим на преден изаден мост се управлява от така наречен пакет ЕМУ т.е. Електронно механично управление което се намира в дясно. След като не работи авт. режим има датчик на дясно предно колело той е вграден в редуктора и възможно е той да не работи и оттам и авт. режим. при вкл. на авт. режим светват на таблото зелена лампа за преден мост и жълта за заден мост при завой над 17градуса жълтата изключва и при изправяне пак светва което показва , че блокажа работи, възможно е и този пакет да е прецакан имах го същия проблем смених го и се оправи но струва 2600лв. За навесната система има позиционер също от дясно с вълнообразни линии и позиции от 1-10 а плъзгача го нагласяш така че плуга когато работи да е хоризонтален по надл. и напр. оси на рамената на навеса има ограничителни планки при работа те трябва да са вгорно положение т.е рамената да са свободни. Мощноста на машината е 190к.с при 2500обр/мин. може да достигне 234 при включен вом. моя съвет за блокажите е да се обърнеш към сервиз.
  • 2
  • J
    Всеки трактор има различни измерения за конски сили. Вашият трактор има 190 кс. 225те кс, които са отбелязани на снимката са "спирачни конски сили", това са конските сили на двигателя без алтернатора, водната помпа, скоростната кутия и пр. Този трактор също така има 137 кс на теглича, т.е. когато орете това са конските сили, които са достъпни за да теглят плуга. Също така този трактор има 160 кс. за PTO (това е остта, която се върти отзад на трактора. Аз работя за John Deere и живея в чужбина, така че българската терминология ми куца, за което се извинявам). Тъй като явно ползвате трактора за оране, трябва да се съобразявате с тези 137 кс на теглича.
  • D
    http://konedata.net/Traktorit/nh_tm120.htm тук можеш да видиш инфо за трактора дават го МАХ мощност 240к.с

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гуми със вода

Колеги пълнители гумите със вода. Интересно ми е как е при транспорт не вили лашка водата...

69 0

Проблем с shibaura p155f

Здравейте. Притежаваме въпросния трактор shibaura p155f 15кс от около 5 години до сега дер...

61 0

Изключително твърд педал на съединител на НЮ Холанд ТД- 5.85 2015г.

654431: Смени си жилото на съединителя. При мен една "ГОЛЯМА" фирма смениха 5 съединитела и ми о...

98 1

Съвет при избор на трактор

solun1: Добре е да продължаваш да играеш в тия казина. Щом така печелиш , то изобщо не ти е нужен...

174 1

верижен болгар тл 45

darwar: Много добра машина и двигател и скорости само дето лесно се преобръща странично - внимава...

210 1