Мнения за предимства и недостатъци на трактор Massey Ferguson 135

• P
    ИНТЕРЕСУВА МЕ МНЕНИЕ ЗА massey ferguson 135
  • P
    до колкото за майсторлъка и на тези устройството е упростено, наистина и на мен ми изглеждат малко, но алтернативата ми са японските до 24 к.с - хиномото , кубота и прочие, но ми се струва че бързо ще ми станат малки
  • E
    За ремонта и частите - така е. Но аз просто не виждам как трактор на 30 години няма да има аварий, а за болгарите/юмз-тата поне части има, както и хора който им разбират. За мото-часовете - ще те убедя лесно с елеметарна математика: 2000/30= 67 мото-часа на година!!! За сравнение - нормално един трактор като работи 1 ден, в зависимост от това каква работа извършва (и разбира се колко часа работи), навива 5-10 моточаса. Излиза, че тези трактори са работили 10-на дни в годината - което както разбираш сам е абсурд. От там следва и другия извод - ако те лъжат за мото-часовете, те лъжат и за други неща. Разбира се - ти си решаваш ...
  • P
    в началото си мислех но направих едно такова тълкование 1 защо цената на булгара през последните години не просто се задържа, но и се увеличи- голямо търсене 2. един приятел си купи за 12 000 много запазен, почти не каран- големи проблеми с двойното и скоростната кутия - една година прави две кара и пак същото, дори и новите им части не са на нивото от 89 до колкото моточасовете, да не забравяме че това са трактори предимно за зеленчукови и овощни градини, а какво остава за болгара, който се използва масово в зърнопроизводството. Испуснах да спомена че МФ са вносни от германия или гърция И все пак все още не съм на 100% сигурен
  • E
    И го карала една баба..и били държани в гараж, а пред него имало поникнало дърво ... Как трактор на 30 години ще е на 2000 моточаса!? Между другото - защо не си вземеш някой Болгар - за същите пари ще си намериш запазена машина...Предполагам, че си мислил по въпроса - просто ми е любопитно.
  • P
    сумата която мога да дам е около 8 000 лв. За сега гледам нещо по стора и леко за потдръжка. Тракторите са 84г - 89г , но ми беше обяснено че са около 2000 моточаса
  • I
    135, 158 това не са ли доста стари трактори, от 70-те години, 50-60 к.с. ?
  • I
    Добри са моделите на който втората цифра е 4.Предишните не са лоши но ще имаш проблем с подръжката.Напиши с каква сума разполагаш и може да получиш съвет за избор
  • P
    така като гледам никой не може да ми даде мнения за този трактор. Като цяло разбрах, че са непознати за българия, но мисля да рискувам, обаче с по големия модел 158.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

JD 6420 проблем в навеса

димитров: сьщият го имам сьс същия проблем поправиха го но не напълно сега вдига от копчето но не па...

36 2

Мнение за трактор Deuts Fahr 5080d

Правя тази публикация с цел помощ... Един колега от моя край ще взима нов трактор и иска...

45 0

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

216 2

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

103 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

100 0