Как да се отстрани зазъбица при конете?

• M
    Здравейте колеги, искам да Ви попитам, как е най добре да се отстрани /и дали да се прави въобще/, зазъбицата при конете. В нета матерялите по този въпрос са оскъдни и противоречиви. Има метод с рязане, пробождане и горене, като профилактика се посочва даването на царевица на кочан. На места пише , че се оставя така и тя сама изчезвала. Причината била израстване на зъбите на младите животни.
  • M
    Най-добрият вариант е: взимаш един по-голям болт. Заваряваш го на една около 70см. желязна пръчка. Слагаш болта в жарава, кото почервенее, отваряш със човковиден зевник устата на коня и тушираш за няколко секунди зазъбицата на коня. След което с гранулин и марля тушираш.Останалите методи са с временно подобрение и после пак същият проблем!
  • T
    Един мой кон имаше зазъбица и тя изчезна сама.
  • D
    "зазъбицата" в същност е разширен венозен сплит в мекото небце на коня.на опипване нормално се усеща една хлабавина между меките тъкани и костта.ако не е твърдо образувание издадено към устната кухина-няма проблем.най-вероятно проблемът е в зъбите на животното,но трябва да се прегледа в станок под упойка и не се правете на културисти като опъвате езика на коня защото има трагичен резултат.
  • M
    Благодаря за отговорите.
  • д
    При интерес към причините за зазъбицата и методите за отстраняването й можете да прочетете статията, която написах по темата. Свържете се с мен за връзка с нея.
  • И
    Кончето има зазъбица и на 20 години

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Ентомофагия

Здравейте! Замисляли ли сте се някога относно това какво ще ядем след 10-15 години? Или с...

170 0

Изкупуване на охлюви за реализация в чужбина

Здравейте! Нов съм във форума и като цяло отскоро обмислям идеята да се занимавам с не6т...

1267 0

Как да създам ферма за охлюви

proba: Здравейте интересува ме как мога да започна да се занимавам с охлюви.разбрах че едно от на...

1425 2

Начинаещ охлювъд

Ivanov_i_brat_my: Разумния човек не се интересува дали в страната има пазар, а дали той може да си продаде п...

7097 1

Ферма за охлюви - споделете актуална информация

Здравейте, интересува ме отглеждането на охлюви. Изчетох всички стари теми, но са доста ст...

1654 0