Пръскане на трайни насаждения

• P
    Здравейте колеги. Миналата есен засях лешници. Сега през март ми предстои резитба. Искам да попитам понеже са още малки и неплододават трябва ли да ги пръскам с препарати или чак когато започнат да имат плод.
  • G
    КОГАТО СЕ ЗАСАЖДАТ СЕ РЕЖАТ ДО 2РА- 3ТА ПЪПКА ЗА ДА ПРИХВАНАТ И ОБРАЗУВАТ СИЛНА КОРЕНОВА СИСТАМА ТИ СИ БИО И ТИ Е РАЗРЕШЕНО САМО БОРДОЛЕЗОВ РАЗТВОР ПО ПРИНЦИП ТРЯБВА ДА Е ДВУ ПРОЦЕНТОВ НО ВЕЧЕ ЛЕШНИКА ТРЪГНА И РИСКУВАШ ДА ПРЕГОРИШ ПЪПКИТЕ ТАКА ЧЕ АКО ПРЪСКАШ НАПРАВИ ЕДНОПРОЦЕНТОВ ,ЧУДНО МИ Е КАТО СИ ВЗЕЛ ГОЛЕМИЧКИ КАК СА СЕ ПРИХВАНАЛИ ЛЕШНИКА Е МНОГО МАХНАТ ПОНЕ ОТ НАЧАЛОТО
  • G
    КОГАТО СЕ ЗАСАЖДАТ СЕ РЕЖАТ ДО 2РА- 3ТА ПЪПКА ЗА ДА ПРИХВАНАТ И ОБРАЗУВАТ СИЛНА КОРЕНОВА СИСТАМА ТИ СИ БИО И ТИ Е РАЗРЕШЕНО САМО БОРДОЛЕЗОВ РАЗТВОР ПО ПРИНЦИП ТРЯБВА ДА Е ДВУ ПРОЦЕНТОВ НО ВЕЧЕ ЛЕШНИКА ТРЪГНА И РИСКУВАШ ДА ПРЕГОРИШ ПЪПКИТЕ ТАКА ЧЕ АКО ПРЪСКАШ НАПРАВИ ЕДНОПРОЦЕНТОВ ,ЧУДНО МИ Е КАТО СИ ВЗЕЛ ГОЛЕМИЧКИ КАК СА СЕ ПРИХВАНАЛИ ЛЕШНИКА Е МНОГО МАХНАТ ПОНЕ ОТ НАЧАЛОТО
  • D
    Мойте лешници са на 6 години, все още не сме ги пръскали. Относно рязането - яко рязане още от начало. През първите години е необходимо да направят корени а не да стават като тополи : )
  • P
    Лешника ми е 3 годишен,а ореха 4 и са доиста големички
  • V
    Как така есента си сял, пък сега питаш за резитба? Кога поникнаха, кога пораснаха???
  • P
    Мерси колега. Вече я прочетох
  • K
    има една книга от Драган Брезински Лешници прочетия там е описано всичко.
  • P
    Колега Митев,лесхника ми е 3 годишен,тази година става на 4. Така го вземах от Петрич
  • M
    Резитба на лешник на втора година не се прави. Може да се пръсне профилактично с медсъдържащ препарат.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

154 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

124 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

208 0

1 декар празен двор - съвет

Йорданова: Не мога да ти дам съвет, защото и аз съм пред същата дилема. Един декар лозе в местност Бо...

266 2

Обвързано подпомагане

Колеги,има ли сред Вас такива на които не е им изплатена цялата сума по обвързано подпомаг...

138 0