T-150 с какъв двигател е най-удачен избор?

• K
    Както съм посочил в заглавието,с какъв двигател е най-добре да бъде комплектован трактора?Маз-ЯМЗ 236,Краз-238,Мерцедес,Оригинален-СМД или др?С кои от посочените има най-добри показатели като разход на гориво,време за изпълнение на обработка,ресурс,времеви интервали на обсклуване и не на последно място цена на обслужване?\r\nВсяка информация е добре дошла.\r\n\r\nпоздрави
  • S
    някой да продава навесна система на за Т150.
  • K
    Избиват се старите нитове,слагат се 22мм болтове с противоразвиващи се гайки.Гайките гледат на вънка от шасито.Болтовете се вкарват с чукане,притягат се и пак леко се поучукват за да се хванат здраво.
  • K
    Ок,кажи повече информация.Разпробиват се нитовете и се заменят с болтове,или с нови нитове? поздрави
  • K
    Не е толкова сложно,ама иска доста време.
  • K
    Днес ходих да гледам едно,много му е разбит кръста,тези нитове как подлежат на ремонт? поздрави
  • K
    Е имам и ниви по 20дк,но и такива от 100 нагоре.Предполагам при редовна смяна на маслата няма да имам проблем с скоростите.Продължавам да търся читава машина. поздрави
  • K
    Не съм засичал,но не ми е направила впечатление лейланда да гори много.Скоростната кутия е най-слабото място на тето.Пиклива е,всички я знаем,ся няма смисъл да се лъжем.Е зависи и от човека ама ....Тето не е за 20 дка нива.Разхода на горива може да идва и от извъртането в нивата.Карал съм тето в масиви около 2000 дка,чувства се у дома си.Лятно време дискуват по няколко хиляди дка на ден.Просто тето е бог на дискуването.Оптикома са вносител на резервни части от т16 до к744.Но качеството на изработката на сегашните части е доста слаба.Едно време руснаците са си имали заводи.Няма да изпадам в подробности в правенето на частите,ама сега ги правят в гаражите.Преди една част струваше 14 лева,сега струва 6.Това е заради качеството на материала....
  • K
    Точно с чист био-дизел и нерафинирано олио съм видял как на Беларус 952 за 1000 мт/ч от нов му правиха ремонт на двигателя.За тези часове му смениха къде що има гумено уплътнение по горивната система.Накрая на главата имаше толкова блажно наслоено,че я смениха с нова,не се изми с вряла вода и препарати. поздрави
  • I
    За разхода на гориво бих допълнил че ЯМЗ236-238 гори био дизел
  • K
    Трактора ще го карам само аз,или член от семейстовото.За кражба не говорим,това е семен бизнес.Продалжавамд а следя пазара,ако изпадне някъде читова ще скачам. поздрави
  • I
    Ако те интересува разход , 0,8 , 0,9/декар дисковане с 4,2 метрова брана. Оране с UNLU 5x35 - около 2,5/декар . Като цяло съм спрял да си следя разхода на нафта , откакто разкарах трактористите нямам никакви проблеми , струва ми се , че въобще не гори .
  • K
    В сайтовете има за около 15 000лв с ЯМЗ 236,и това преди пазарлък.Така мисля аз а направя.Защото ако взема до тези пари още един до 100 к.с,ще инвестирам пак в плуг и куливатор.Пак сметката ще стане 20 000лв.И възможността да орът двата днес 100 дк преко сили на дълбочина 25-28см,с разход като на Т-то.Давайте още мнения,всяко е добре дошло. поздрави
  • M
    С този бюджет друго от класа на Т то не можеш да вземеш.С неговият мотор по не указват дефекти,но трявва да се чисти филтъра на турбото редовно.Гледаи внимателно защото после е трудно.Ако можеш да се справиш с по малък по добре.
  • K
    За по леките операции мисля да позлвам Белруса-сеене,торене,пръскане.С него до 1000дк за тези неща,ще се оправя.Трябва ми голям трактор.Имам бюджет 20 000лв,в които трябва да вместя трактро+плуг за време от година,година и половина докато се завърти работата,за да мога да инвестирам в още прикачен инвентар. Мисля си че до тези пари трябва да намеря читав трактор,като плуг ще му търся само прикачен-те са около 2000лв,още 500 да дам за ралници и още нещо.Така вече сметката е 17500 лв. Значи Т трябва да търся до 15 000лв и с останалите пари да се взимат части ако се наложи. Грубата сметка това показва? поздрави
  • M
    Обмисли и друг вариант.Евтиното Т-150 след ремонт на скоростна кутия ,деференциали и редуктори плюс някои маркуч и още нещо дребно ,плюс нови масла на всякъде става скъпо. При голям мотор и слаб тракторист правят проблеми с валовете и кутията като цяло.Трудно ще намериш Те в идеално състояние.Помисли нещо такова като Беларуса около 100 коня за да ползваш ивентара на беларуса.Имам Т-150 със СМД мотор.Когато го купих му направих ремонт на всичко.3 години го карам излизат само дребни неща.За ремонт сам човек трудно се справя.Премисли и тогава скачаи.Чудесен трактор, но да не съм аз неговият тракторист.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

New Holland td5

Здравейте колеги.Моля споделете мнение за трактор new Holland td5 95 к.с. Нов ще е

101 0

Кой е най добрият модел на john deere

Искам да си купя john deere но незнам какъв модел да е

177 0

John Deere 6120M какво е това?

ivan: Мисля че е електромагнитен клапан

205 1

Вом

Колеги миналия ден срещнах нещо по темата вом. Понеже съм гайкаджия и не го схванах. Може...

122 0

New Holland TD5 105 или Kubota 9540 ???

koko.dimitrov: Явно никой няма кубота 9540 , да сподели мнение ...

322 1