Дискусия за отглеждането на ябълки

• S
    Има ли някой в този сайт, който да отглежда ябълки? rnrn
  • S
    В момента е много труден проблема с плащането. Дадеш ли на борсата стоката напред, парите ще си вземеш трудно.
  • C
    Колеги къде подавате продукцията си дайте някой телефон на търговец
  • S
    А с кръгломиниращия молец как се справяте и имате ли този проблем? Втора година не успяваме да се преборим,а сега предстой и появата на второ поколение! Пробвахме с Нуреле,Супер Сект Мега,Вазтак,Димилин,но няма ефект. Пръскането което направих със Скор250 по 5 мл/10 л. + Нуреле Д по 10 мл/10л. подейства добре на овошките.
  • S
    А с кръгломиниращия молец как се справяте и имате ли този проблем? Втора година не успяваме да се преборим,а сега предстой и появата на второ поколение! Пробвахме с Нуреле,Супер Сект Мега,Вазтак,Димилин,но няма ефект.
  • S
    Много е кално. Не мога да подрежа и да напръскам овошките.
  • V
    Благодаря ви за препоръките ще ги спазя
  • N
    Пробвай не толкова с резитба, колкото с накланяне на едногодишните клонки. Махай само конкурентите на водача. Като ги наклониш подтискаш разтежа. Колкото повече режеш толкова по голям прираст догодина.
  • T
    С повече настояване и повече отделено време става!!!Знам много има за рязане но е един от най добрите сортове според мен.Аз съм доволен много,но много рязане има!!!
  • V
    Не мога да се справя добре със рязането на флорината много силно расте и има много лакомници
  • T
    Има Стефчо,какво те интересува за ябълките!!!Сподели
  • V
    Има ли някой в този сайт, който да отглежда ябълки? rnrn Аз имам ябълкова градина със 5 вида ябълки.
  • T
    Добива колега зависи от страшно много неща.Много трудно може някой да ти каже с точност.Първо зависи от посадъчния материал(качествен или некачествен).Второ зависи от подлочката какъв тип е(н 9вятка ли са на мм106)Зависи от схемата на засяване,защото от нея зависи колко бройки ще са в декар.(може да са 50 но може и да са 150)Зависи от вида корона която ще се направи.Зависи от опрашването на пчелите,от сланите,отколичеството на валежите и поливките,от качественото пръскане,от евентуални градушки.Тоест с 2 думи от декарФЛОРИНИ примерно може за изкараш 1тон мошеш и 8 тона.Това е долу горе на кратко положението.Успех с начинанието.
  • S
    Интересува ме добива от бр. овошка след 5-тата година на "Зл. п-на" , Гр. смит" , " Флорина" и "Старкимсон" всичките са засадени на подложка ММ-106

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта