Трактор МТЗ 952 Беларус - често срещани проблеми

• J
    Колеги бих искал да попитам по компетентните от вас и по знаещи , какви са плюсовете и минусите на този трактор МТЗ 952 , МТЗ 1025 , Беларус .
  • П
    Здравейте да попитам от какво може да прекъсва двигател на Беларус 952.2 Помпа и дюзи са проверени и всичко е наред обаче на 2-3 като отвием на трабичките на дюзите и няма промяна на двигателя
  • K
    Направо свали резервоарите,и си ги изчисти.На нас един "приятел",беше сложил жито в резервоара.Трактора гаснеше без причина,голямо разглобяване,голямо чудо докато се види какъв е проблема.
  • F
    Най вероятно дърпа въздух.Погледни маркуча който идва от резервоара до грубия филтър
  • B
    колеги да попитам за един проблем за трактор 952.2 както си култивирах изведниш му падна мощноста и огасна помпах на подкачващатасе помпа запали карам 5 метра и пак така.Отвих филтара и нямаше навта имаше два пръста.Можели да ми дадете съвет от какво може да е.
  • R
    увеличени кубици на помпата помпаджията знае колко и разпръсквачите съм сменил , за горивото е по добре да е увеличено На юмзто кубиците ми са направени като на мтзто така казва маистора
  • Ако сложа такива разпръсквачи трябва ли да увелича горивото на помпата.
  • R
    ефект има и разпръсквачи с много дупки 5 или 6 Доказано от мен с ЮМЗто
  • Колеги имам два Болгара с двойно ако им увелича дебита на ГНП-та ще има ли ефект т.е. търся малко по голяма мощност но не искам да слагам турбо.
  • P
    Здравейте искам да попитам за Беларус 952.2 зощо постоянно чупи полулоска ако счупи лявата полулоска сетне чупи дясната и тъка не можем да разберем така са си по рождение
  • Не до сега само веднъж сме го използвали а при завои не не сме използвали сперачка
  • K
    ползвате ли често блокажа? и ползвате ли лява или дясна спирачка за завиване?
  • Здравейте искам да попитам за Беларус 952.2 зощо постоянно чупи полулоска ако счупи лявата полулоска сетне чупи дясната и тъка не можем да разберем
  • K
    Не слушай търгашите какво ти обясняват,че видиш ли 952 бил по-новия,по съвременния и да го купиш.Ще ти говорят глупости,защото това имат и това ще се опитат да ти набутат. В Русия има три модела Беларус които са най-разпространени: -1221 и неговите разновидности -892 и неговите разновидности -82.1 и неговите разновидности Защото никъде не видях 952 или 1025?Не са глупави руснаците,там тракторите се натоварват в пъти повече от тук. Успех.
  • D
    Много благодаря колега за съветите!Ще ги имам в предвид,тая седмица ще ходя да ги гледам и ще видим какво ще стане.Но вече съм почти сигурен,че няма да е 952,а 892!
  • K
    Там където продават 952,имат и 892.Разликата между 82.1 и 952 е 300кг. За какво ти е мощност като не можеш да я предадеш към колелата? На 2 върви с газ до долу,на 3 гасне?Е не мерси. Ще ти цитирам какво каза един колега който си купи 952.2 като е сял с СЗУ-то,което е влачил преди с МТЗ 80 от 1979г.. "Идваше ми да го засиля по нанадолнището и да се спасява,три пъти ми гасне с двойното там където старият върви без да се замисля". Ако 2000г когато купувахме нашия имаше кой да ми отвори очите,и имаше интернет да почета малко,избора щеше да бъде 892,а не 952.Разликата межу двата е само в броя предавки,892 е с старата 9 скоростна,952 с 4 скоростна.Всичко друго е 1 към 1. Имат и 892.2 с правия мост и двата цилиндъра на навеса.Просто разпитай. Щях да забравя,при 952 имат проблеми с коритата на скоростите-пукат се като станат на 7-8г.И нашия се спука.В Бултрекс преди да фалира майсторите разказваха че имало доста такива,или е шупла или некачествен чугун.Ремонта излезе около 600лв преди 3-4 години,ново корито и се прехвърля всичко в него от старото.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Беларус ЮМЗ-6КМ

solun1: Ползвал съм акумулатори на МОНБАТ 12в/180а и пусков ток над 1200а - на ЮМЗ и на МТЗ82. Зим...

66 1

Беларус 921

Здравейте колеги.Имам въпрос за беларус 921-лозарски на старо,който се продава и имам инте...

31 0

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

44 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

145 0