Мнения относно качествата и адптацията на породата Лакон

• A
    Колеги пуснах тази тема с надеждата всеки които има опит с породата Лакон да го сподели тук!Адаптират ли се лесно в нашата страна, претенциозни ли са, подходящи ли са за машинно доене и тнт.
  • N
    Имаше две стада в Смолянско но до колкото знам са почти в историята.Не мога да разбера за какво ви е тази порода?
  • I
    Нали това ти пиша, овце няма, вие расъждавате за качествата. Иначе един ми продаваше лакони преди 2 години, май-беше на 10 лв. килото, но няколко бройки. А ние, професионалните животновъди, не взимаме по малко от няколко породи, защото не може да им създадеш условията за породата. Не ви трябват млечни овце на тези цени на овцете и на цена на млякото под 1.60.
  • M
    Иванов, относно лаконта- по добре наистина замълчи, или кажи къде в България има такива и каква бройка е стадото.
  • I
    Вие сте се разписали, все едно ако някой иска да си вземе стадо лакони ще се изтрепят да му предлагат. Овцата не е заек или кокошка, че да вземеш 3 женски и един мъжки и да ги размножиш, а не може ли да купиш голяма бройка отделни овце не ти вършат никаква работа.
  • M
    Колега,отчитай,че се намираме в България,където понятията чест и достойнство имат различни измерения от общоприетите по Света.За да се продават широкорекламирани вносни породи на космически цени,как искаш някой да ти каже,че породата в наши условия не се различава по нищо от синтетичната популация или от черноглавата?Аз съм канил колеги на място да оценят предимствата на една или друга порода кози.До сега предполагам,ако е имало нещо изключително сигурно биха го показали,но явно...
  • M
    Колега, породата е високо продуктивна, и като всяка такава порода за да развие пълния си потенцял са необходими определени условия за това. Не спазването, или частичното спазване на изискванията на животните от която и да е порода, води до намаляване на продуктивността им. Ако си решил чрез кръстосване на месни овце с коч лаконт да вдигнеш генетичния потенцял-то със сигурност при приплодите ще се получи и добивите от тях ще са по високи от изходната \"подложка\". При чистопородно развъждане обаче е съвсем друго. Тук има колега, който има коч лаконт и приплоди от него, и със сигурност може да ти каже какви са резултатите на практика.
  • S
    Породата Лакон е с произход Франция с направление месо и мляко. Добре се приспособява и в нашата страна. Две от преимуществата на породата са: Приспособеност към машинно доене и производството на качествени агнета с висок потенциал за растеж.Плодовитостта е от 100 овце: 190 - 200 агнета. Среден дневен прираст на агнетата за първите 30 дни - 260g/ден.Средна млечност: 270 литра мляко(до 800л) след отбиване на агнетата на 25дневна възраст.Средна дължина на лактацията: 165 дни,съдържание на протеин : 5. 26 g / l,мазнини : 7. 08 g / l

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта