Съвет за избор на семена

• A
    .Бихте ли ми препоръчали сорт семена за късен фасул.Фасула искам да го посея около 15 юли и да е с вегетационен период 60 дена,ще го бера и продавам на зелено.Нивата се намира в село Врабево,800ара.И ако може да ми кажете колко е средния добив от декър за сорта който ми ще ми препоръчате.
  • S
    От къде да купя семена за фасул,институтите нещо не им се продава тази година заради сушата.
  • S
    Колега, можеш да използваш следните сортове късен фасул: Тракийски сорт фасул, при който бобовете са широки,със зелен цвят и са крехки, с дължина 12 - 15 см. Характерното за него е, че образува бобове дълго време Ерусалимски боб - подходящ за планинските райони и районите с влажен климат, в полето дава ниски добиви.Бобовете са на цялото стебло и са широки с дължина - 11-13 см. Започва беритбата след 60-65 дни. Биволски сорт - характерен за Родопите и Средногорието. Има две разновидности - едната с бели семена и цветове, другата с червени цветове и пъстри бобчета, дължината на бобовите шушулки е 13-15 см, като са плоски. Характерно е, че в своята зрялост самите шушулки са груби, а стеблото достига 3 метра. Успех и чакаме снимки
  • A

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Съхраняване на боб и предпазване от гъгрица

ТУНАЙ: растилаш един найлон исипваш боба върху найлона слагаш хапчетата (хапчетата се слагат сп...

414 2

Бели тикви и бял боб в междуредието?

Някой пробвал ли е? И как ще трабва да го очертавам като боб или като тикви

1973 0

Нахут сеитба - споделете информация за да разбера къде сбърках

L07uUz: Може да е от семената ако не са от предходната реколта, а по стари. Ние тази година също з...

2790 1

Какъв сорт люцерна да избера за сеитба, препоръчайте от личен опит колеги

Emofermer: ето една тема по въпроса колега http://www.fermer.bg/%D0%BB%D1%8E%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%...

2633 1

Съвети относно пазара на боб

todorovtr: Стоката когато е качествена пазар има. Боба е трайна култура. Какъв ти е проблема?

3204 2