Зайци- кое е най-доброто хранене за тях?

• Z
    Здравейте \r\nИмам 2 женски и 1 мъжки калифорнийски заека и смятам да ги заплождам но това не ми е въпроса.Искам да попитам с какво да ги храня..смисъл такъв не искам само с фуражи да ги тъпча искам да го угоявам но не с фураж... кажете
  • И
    Здравейте, преди 1 месец на дъщеря ми и подариха заиче... Ние му даваме почти всичко .... хляб, зеле, моркови,цвекло,листа, трева ама тия дни почна да яде листове хартия.... ту гризне на детето рисунката ту на мене тефтера .... Ако яде листа ще му стане ли нещо или пък кухненска хартия също.... Благодаря ви
  • Р
    Имам няколко заека и въпроса ми е с какво трябва да ги храня за да може месото им да е по крехко?
  • Имам малки зайчета на 2седмици тъкмо прояждат с какво е най добре да ги храня за да станатсе хубави зайци.
  • и
    човека сам си произвежда суровината и за това ги продава евтини и качествени ето ви връска 0878521782 това мое рецептата за 100 кл 40 лицер браш 10 ливадно сено 10 овес 10 ечемик 10 царевица 10 жито 5 кюспе 5 соев шрот 0.200 гр сол 0.300 гр дикалциев фосфат 0.500 креда 0.150гр витамини на ровомикс и ароматизатор ванилиа
  • S
    Ти отглеждаш много повече зайци отколкото много във форума...Не е казано ,че която и да е храна в суров вид трябва да се дава всеки ден в изобилие...Основното при изхранване на зайците е сено,люцерна и зоб...Според мен с нищо не трябва да се прекалява при изхранването им..Не ми се е случвало да се подуват,може би защото винаги съм била умерена в дневната им хранителна дажба.Зелето винаги давам след като престои 3-4 дена на проветриво и сухо място и не е директно на слънце,морковите,картофи, цвекло,тиква и други нарязвам на парчета и слагам умерено количество..това им е като десерт и то когато имам,тъй като сама си произвеждам всички зеленчуци за домакинството ми.Написах как аз си храня зайците,моля да го имате в предвид че изразявам само това което аз практикувам и не препоръчвам на никой да го прави...Всеки има глава на раменете си и нека сам прецени с какво да си храни животните. Желая Ви успех...
  • K
    Това е разликата между теб и мен.Че ти си ги гледал ама в някой чужд зайчарник докато аз ги ОТГЛЕЖДАМ и в момента.И с това със Завода по самозадоволяването изби рибата.За храненето всички сме прави.Колко зайци-толкова и начини на хранене.На мен са ми казвали че и от гранулата са се подували и умирали,аз храня основно с гранула и есента с едни зелеви листа се бяха подули като балони.Разликата е само че с различната храна се постигат различни резултати.Все пак е доста по трудоемко на 80 клетки да слагаш всеки ден сено в обособени за целта хранилки.Поздрави на практиците.
  • I
    Ако някога бяхте гледали зайци щяхте да ги знаете тези неща! Зойците естествено ядат моркови, но като няма друго, а и даже като няма не ги ядат много. Зебе ядат като луди. Това е зеленчукът и въобще храната, която обичат обичат най-много. Какво ще им стане ако ядат 3-4 дена само зеле не знам, или по-точно не си спомням нито да съм ги хранил само със зеле, нито да са имали някакви проблеми, но си спомням, че подивяваха като видят зеле, а полу-изядени моркови се мотаха по няколко дни из клетките. Зеле не се дава по простата причина, че е с много ниска хранителна стойност и излиза много скъпо да ги храниш със зеле. Брат ми обаче имаше 16 декара парници и градина (на един завод по самозадоволяването) в Орландовци и всичко ми беше без пари. Абе друго си е практиката, тази ващата, само с четене, не става!
  • S
    зайчето хрупка зеле и моркови..а вие може да пишете каквото пожелаете..това зайче сега е голяма зайка -мама и ражда по 9 ...
  • D
    [:slap:] [:slap:] [:slap:] нямам думи [:slap:] тои си мисли 4е знае много ноо.... и казва 4е не ядът моркови
  • K
    И какво се случва като се налапат 2-3 дни със зеле ....... Иванов.До сега бях със съмнения че може и да разбираш от животни но сега се убедих че си пълна ..........А относно храненето със зеле всеки ветеринар ще ти обясни за метаболизма на зайците и усвояването на храната както и нейното разграждане в стомаха.Бях се зарекъл повече да не пиша в тази и още няколко зайчарски теми но като чета на ....... глупостите не издържам.Ако съм обидил някой с нещо предварително извинете.Но при мен истината има само едно лице.Промених няколко думи с многоточия.Защо ли.
  • I
    Но моркови и зеленце с удоволствие хрупат само в приказките и ани.филмчета. ---------------------- Моркови наистина не обичат, но зеле ядат като луди!
  • A
    Ама много ядат. Тези дни ще започваме ние тях да ядем. Аз ги гледам заради децата(за удоволствие),но не бих се захванал да си изкарвам хляба с тях.
  • A
    Ама много ядат. Тези дни ще започваме ние тях да ядем. Аз ги гледам заради децата(за удоволствие),но не бих се захванал да си изкарвам хляба с тях.
  • A
    Миналата година подариха на децата малко калифорнийско женско зайче. Зайчето порасна ,докарах и един мъжки,сега вече са 30 броя. През цялото време им давам зърно ечемик(хранилката е винаги пълна),сено(на воля),когато има зелено-допълвам менюто. До сега не ми е нито преял- нито умрял и един заек.
  • S
    отрова за мишки слагаш на мишките ,а не храниш зайци...остави сарказма настрана и можеш ли да ми кажеш защо да не се дават на зайците моркови..аз им давам и листата от морковити също..не виждам причина да не се дава винаги когато имаш-разбира се произведени в личната градина ,а не купени на пазара...Моля те не прави от мухата слон...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта