Избор на препарат за плевели при тикви

• T
    Здравейте,може ли някой да ми каже дали има препарат за почистване на плевели от тикви.Тиквите са на четири листа.Благодаря,
  • S
    Култивираш рано, изчакваш да излязат всички плевели, пръскаш с раундъп и сееш. После само фузилад за житните плевели.
  • L
    Здравейте, бихте ли ми препоръчали препарат за запечатка при тикви. Потърсих в нета, но не открих нищо регистрирано за тикви.Ще съм благодарен ако някой сподели опит.
  • T
    Така е прав си,но за мой късмет след култивирането вече няма нужда от копане
  • D
    Татянке, Иван Петков е приготвил 6 мотики 5-ти номер... спасение няма, копане ще има... [lud]
  • T
    Моите са около 50 дка.Разпитах и агрономи и ми казаха ,че нямало такъв препарат.Култивирах вече.Трябва ли да се копае по реда.Моля за съвет!!
  • K
    колега за каква площ насадени тикви става на вапрос
  • V
    През вегетациятя на културата и ранните фази на плевелите може да се използва мисля фузилад,но той е само за житни плевели.Предполагам ,че има още един ,два препарата но тъй като нямат регистрация в справочника за разрешените за предлагане на пазара продукти за растителна защита не се ангажирам да ги напиша.За широколистни плевели за съжаление няма такъв препарат.
  • K
    kolega zdr. iaz imam sachtia problem ako si nameril niakakav variant pishi
  • I
    За съжаление при тиквите няма или на мен поне не ми е известен вегетационен хербицид. Правени са опити с Пулсар 80 мл/дка. След пръскането естествено растенията изпадат в стрес, но след няколко дни са го преодолели. Нямам лични наблюдения върху това. Няма данни за отражението върху количеството и качеството на добива.
  • T
    Т.е. няма решение да се почистят плевелите с хербицид точно на този етап от развитието на културата.Да разбирам ли че варианта е само копане с мотика понеже тревата е в самия ред до културата.
  • I
    Ажил и Пропонит, но за запечатка. За вегетационно имам силни съмнения. Препарата Мотикан е най-сигурен.
    • С
      Всеки препарат за слънчоглед,става и за тикви от турските за семе.Хербициди за житни-балур и кощрява по време на вегетация.Поне аз съм пробвал Тайгър Платиниум 150мл на декар

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

603 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2116 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7279 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3326 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5897 5