Kоя марка е по-добра в земеделието Fendt или John Deere

• R
    Kоя марка е по-добра в земеделието искам мнение ако може ??
  • T
    нямам нито john deere,нито fendt,но мисля че fendt е по-добрата марка на световните изложения винаги печелят златни медали
  • K
    Да на мен ми е достатъчно.Защото кадрите които управлявт техниката 80 % от тях и хал хабер си намят кое за какво е.С очите съм го виждал,как нов комбайн стои и чака,защото няма кой да го кара.За да си позволиш инвестиция в скъпа техника трябва,или ти да я караш или наистина да си толкова крупен арендатор че за 2-4 години да имаш възможност да си обновяваш машинния парк.Колко то тук пишещите могат да го направят?Аз лично не мога. поздрави
  • M
    Да сравняваш руска и западна техника е все едно да сравниш Лада и BMV напр. Една и съща работа вършат и на едната частите са и евтени, но дали това е достатъчно??? Руската техника е добра но да я кара някой друг. Вместо да даваш 100 000EU. за Фендт, взимаш едно Т150 и най-голямата бараба на селото и газ към 21-ви век.
  • O
    Deutz - Fahr
  • K
    Като руски инвентар без коментар.Боклук с много малки изключения.Виж за тракторите не съм съгласен.Едно Мтз 82 има 4 златни медала от различни международни изложения,а е концепция отпреди 30+ години.Като знам как ги караха в ТКЗС-та нито чистеха въздушни,нито масленни филтри,крадяха части,горива смазочни материали,карах ги с вода вместо антифриз и караха с години на две смени. Няма лоши машини,има лоши чорбаджий. поздрави
  • G
    Напълно съм съгласен с новата техника спазваш сроковете и много по-лесно се работи. Тази година за два пъти по кратко време засяхме слънчогледа с нова техника макара че с почти троен разход на декар. За старите руски машини само големите трактори си заслужава човек да остави заради разхода, и вече условията могат да се подобрят значително и сега това ще правим да отбележа при нас не машините са спирали а инвентарът.
  • K
    Работата на полето при трактори еднаква мощност е еднаква при западни и руски.Производителността идва от комфорта на оператора.С руските имаш повече почивки,в края на деня си пребит,и ако работиш една седмица ти дотяга много.Но фактора резервни части,наличност,достъпност все още го няма при западните.Сами виждате пролетта каква е,ако нещо стане и си за ремонт макар и за два-три часа,завали един хубав дъжд и изпускаш сроковете.Ако гледаш повече декари? Не ме разбирайте погрешно,не хваля никоя техника,просто анализирам кое би ми довело повече приходи,без да се доближават с разходите. поздрави
  • M
    Има и друго нещо което не се коментира и то е работата на машината в полето.
  • G
    За хората които си плащаме горивото това е основният критерий и най голямото перо за това си държим два к701 заради разхода проверен със всеки западен трактор на полето, здрав но условията за оператора са трудни пък нека ни се смеят че караме стари машини но за нов все повече се убеждавам фенда е разумният избор когато горивото ще мине 3 лева
  • M
    Горивото е най големият разход за стопанството,за това човек е добре да си прави сметката какво купува.
  • F
    Станчо Професора ти карал ли си Фендт че да знаеш за какво става въпрос.Трактора се изплаща само от икономия на гориво и е 2 пъти по комфортен.
  • G
    И не само от вас, и от други места чувам че имат голям разход все пак е американски трактор където горивото е 80 стотинки още
  • K
    В съседното село взеха един JD 145 к.с 2010 г. модел,на 700 мт/ч.Собственика му каза че всеки ден му зарежда по 200 литра нафта.Има един тракторист който го кара,не е на смени и повече от 10 ч едва ли се кара.За мен това е голям разход за к.с,каквито и обработки да прави. поздрави
  • P
    Като цена...основно зависи от оборудването. Моя Fendt ми излезе с оборудването колкото един JD - луксозно изпълнение. Поддръжката му е малко по-скъпа, но е два пъти по-на рядко(излиза по-евтино) За разхода....нямям JD, но с колегата до мен ги сравнихме и изле, че Fendt-a е с окло 30% по-икономичен. Fendt имат въздушно окочване на кабината и седалката, климатик имат всички.Fendt е по-лек и тъпче по-малко.Габарита му е по-малък и завива на по-малко място в края на полето. Успех в избора колега.
  • G
    Факт тази тема не е това което трябва да бъде. А не детска караница, ако има хора които четат и биха желали да споделят колко струва всеки трактор и какви разходи прави да може да изберат кое за тях. ето категорий примерно какво да сподели 1. Цена на трактора комплект не гол трактор. 2. Цена на поддръжката масла филтри ремъци. 3. И не малаважно разход на трактора при оран, транспорт и сеене. 4. Екстри и комфорт на оператора. Аз ще се радвам ако хора биха споделили, защото смятаме да взимаме два малки трактора от 120 коня за есента, мисля че с факти най-хубаво да говорим.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта