domati - problem s dujdove

• G
    imam problem s poslednite dajdove koito mi nanesoxa dosta 6teti.kakvi preparati mi bixte prepora4ali.po ploda se obrazuva gniene po korena sa6to listata zapo4vat da se su6at.kakvo da napravia?
  • Вносителя е в София 02 943 91 30
  • телефони от брошурата за емосана Пловдив-0887932520 Пазарджик-0887550378 Сандански-0885001111
  • A
    Колега от къде го купуваш
  • ТОРИ С ОРГАНИЧНИЯ ТОР ЕМОСАН - СТРАХОТЕН Е
  • Z
    Това на снимките наистина е антракноза, но това не са снимки на болните растения, които се коментират тук. Смятам, че за един неспециалист общо взето всички петна са еднакви и кафяви. Той няма как да види дали имат концентрични кръгове жълти ореоли и т.н. Растителната защита е като медицинита-всеки може да опише симптомите си при разговор с лекаря, но сам трудно ще си сложи диагнозата, защото познанията му опират до това, че кашля, че носът му тече, че има температура и т.н. Така е и с болните растения. Затова смятам, че е по-удачно да се гледат снимки на конкретните болните растения, а не от разни сайтове.А най-добре е растението да отиде на "доктор".
  • значи си е алтернария
  • da daje i po zle
  • http://www.apsnet.org/education/lessonsplantpath/PotatoTomato/images/fig1a.jpg http://www.avrdc.org/photos/tomato_diseases/early_blight_02.jpg такива ли са петната?
  • Пробвай поливка с Топсин М 150г/100 л вода при разход 0.5 л р-р растение.
  • ot van6nata strana imat petna a sarcevinata im e zdrava
  • Какво значи "дали корените имат сила"? Те здрави или болни са? Ако са здрави няма проблем, ако са болни има препарати за лечение стига да не стане късно.
  • A
    Тор мотор,тор мотор,тор мотор
  • za momenta iz4akvam da vidia dali korenite imat sila da napraviat nova listna masa i pri eventualen uspex bix li mogal da uskoria ne6tata i po kakav na4in. blagodaria
  • I
    Браво на zizitop за компетентните изводи. Действително трябва да се вземе проба и да се установи под микроскоп причинителя на заболяването. И аз си мислех за едни болести по доматите, но под микроскоп истината се оказа съвсем друга. Това наложи промяня в терапията.
  • Z
    Имам ушещането, че не е само алтернария ли изобща не е алтернария. Ако можеш прати снимки на цяло растение и листа. Силно подозирам обаче, че се касае за бактериоза. Ако съм права и нападението е силно ти трябват 2 поредни пръскания през 5 дни с един от медните препарати /Фунгуран, Витра, Шампион или Косайд/ в доза 300 г/дка не 0.3%р-р плюс Антракол 200 г/дка. Антраколо го включвам, за да подейства на разните болести причинени от гъби от родовете Аlternaria, Coletotrichum, Phitophtora и др. И още един въпрос как са корените и стъблото?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

591 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2113 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7256 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3323 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5886 5