Млекомат в софия ?

• A
    Някой може ли да ми каже къде в софия има млекомати? аз не съм виждал никъде ! толкова ли са добре фермерите в софийска област ...?! в моя квартал (а и на всякъде ) се оформи едно каре от магазини БИЛА,КАУФЛАНД,ЛИДЪЛ,ФАНТАСТИКО на разтояние 200-300 метра . пред всеки магазин има бабички с шишета мляко,продават добре ... ако се сложи един млекомат съм сигурен че ще работи на опашка !!!просто вече много хора ескат прясно мляко (истинско ) но не вярват на бабичките пред магазините . ако е качествено и не кръстено ще върви на цена 1.2лв. Какво пречи на фермерите да сложат мелкомати в София,след като казаха по новините има такъв в някъкво село !!!???
  • D
    Млекомат има в София на Красно село, и на Красна поляна ииии млякото е супер.
  • I
    Млекомати в София практически няма по няколко причини: 1. Заради тези, дето правиха наредбата; 2. Около София няма големи нови производители, а старите продават на разработени места от по 10-20 г., където още като наближи часа да пристигне колата има опашка. 3. Млекоматите са скъпи. 4. Няма нито законодателна възможност, нито прозводителите имат достатъчно акъл да работят с фирми или предприемач, който да се специализира в продажбите, а те в доставките. Единственият млекомат за който знам доказва, че който го е сложил е разбирал най-вече от крави, не от търговия и макар да минавам рядко покрай него не съм видял нито един купувач. 22.01.2012 в 10:27
  • а
    Айде де, 5 години минаха. Що не коментирате?
  • A
    не е ли време за млекоматите !!!? в кауфланд е пълно с хора постоянно !!!
  • A
    siguren sum che sled 5god. povecheto ostanali fermeri shte imat mlekomati i usilineo shte se komentira temata !!!
  • B
    Ето за кандидат-милионерите инфо http://agro.bg/free_offers/offer6249.html
  • W
    не претендирам да знам какво има вътре в тия 'млекомати" но това съм го чул по ТВ даваха предаване за някакво русенско или силистренско или там.......добруджанско село дето кооперацията в селото имала млекомат и хората СИ КУПУВАЛИ ПО 1.2 ПАСТЬОРИЗИРАНО мляко(остава там някой в добруджа или ТВ да лъже)!а иначе с мляко се занимавам почти цял живот и знам че трайността на пастьоризираното е в пъти повече от суровото!да не говорим за другите показатели!а пък ти вярвай на която фирма искаш!
  • A
    не си прав валантине ! закона така е направен за да няма прекупвачи !! и млякото не е обработвано ! http://agro-international.eu/mlekomati.html
  • W
    тъй!явно някой не знае технологиите при храните!прясното мляко в така наречените "млекомати" е ПАСТЬОРИЗИРАНО!което ще рече......какво!?????че между фермера с кравите лайната и обора има НЯКАКЪВ ВИД МАНДРА която го преработва макар и частично!И АРЕ СЕГА ПОЗНАЙТЕ КОЙ ПЕЧЕЛИ В ТАЯ ТЪРГОВИИКА!а пък ако някой си мисли че ще има 1 обор с 20 крави и всичкото мляко ще отива за КИПВАНЕ и за стотинки в машината-ами верно да си вземе 1 обор 20-30 крави ДА ГИ НАПРАВИ 1-ВА КАТЕГОРИЯ И ДА ВЗЕМА СТОТИНКИТЕ НЕ САМО НА СОФИЯНЦИТЕ АМИ АКО ЩЕ И НА МАРСИАНЦИТЕ!
  • N
    Снимката е направена на 22 01 2012г.в 14:00ч.
  • A
    това мислене не е свършило а СЕГА започва . а за такива които не се съобразяват с потребителя фалират именно демокрацията и конкуренцията доведоха до това да се угажда на потребителя,навсякъде по европа е така но явно с теб говорим на различни езици !!! и моля те не ми давай съвети ! ти разбираш ли какво пишеш ......."Хем да е евтино, хем да е чисто, хем качествено. Пък ако може и направо у вас да ти го носят още по-добре" ми то навсякъде в европа е така но според теб тука няма да се случи тука ще продължаваме да се рием в лайна еееее докато така расъждават фермерите "овчар" и "кравар" ще е обида за съжаление... и сектора няма да има развитие ,защото се иска елементарна средна интелегнтност ...ЖАЛКО !! мисля че темата се изчерпа благодаря на отзовалите се ,много неща ми се изясниха !
  • S
    АлБънди, ми вземи си крава и си произвеждай мляко след като те е гнус от бабичките. Тва софиянци нямате угодия. Хем да е евтино, хем да е чисто, хем качествено. Пък ако може и направо у вас да ти го носят още по-добре. Тва мислене свърши с идването на демокрацията. Сега можеш да се оплачеш на арменския поп. Като нещо не ти харесва вземи да го направиш и да си доволен от него.
  • L
    Мирчев го описа кратко,ясно и точно.Е за това ги има бабичките с бутилките.
  • M
    Колеги,не се заблуждавайте,че като няма квоти можете да продавате овче,козе и биволско мляко на краен потребител,без да сте изпълнили определени изисквания.Още повече чрез млекомат.Ако нямате изграден обект,отговарящ на ветеринарно санитарните изисквания и регистриран като ферма-не като животновъден обект,ако нямате млеко събирателен пункт,одобрен и регистриран съгласно изискванията,ако нямате анализ на пробите от пункта - изобщо не помисляйте за закупуване на млекомат.Отглеждането на животни и предаване млякото на някоя мандра и директните продажби са коренно различни неща.
  • A
    sekirovo be gnus me e da kupuvam mliako ot sopolivi bachki be !! napisal sum go po gore (az li ne moga da se izraziavam pravilno ...)!!! a za dokumentite i registraciata pogledni po-gore fermata ot saita koito sum pusnal . kak e rigistriral tozi chovek negovata ferma prodava vsichko koeto proizvejda na kraen potrebitel (za sujalanie takiva niama v foruma .razbiraemo za6to! ) !?? i nali za tova e foruma (spored men) da obmeniame opit,suveti,idei a ne da se zaiajdame i obijdame.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

N

Болна коза

Здравейте! Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне със съвет за да спасим жив...

109 0
В

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

326 0
M

Колко мляко дава една коза като ббм

Nikolay: Миро , аз също обмислям този вариант , но съм в процес на развъждане на животните и засега...

809 1
С

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

816 0
В

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

348 1