Млекомат в софия ?

• A
    Някой може ли да ми каже къде в софия има млекомати? аз не съм виждал никъде ! толкова ли са добре фермерите в софийска област ...?! в моя квартал (а и на всякъде ) се оформи едно каре от магазини БИЛА,КАУФЛАНД,ЛИДЪЛ,ФАНТАСТИКО на разтояние 200-300 метра . пред всеки магазин има бабички с шишета мляко,продават добре ... ако се сложи един млекомат съм сигурен че ще работи на опашка !!!просто вече много хора ескат прясно мляко (истинско ) но не вярват на бабичките пред магазините . ако е качествено и не кръстено ще върви на цена 1.2лв. Какво пречи на фермерите да сложат мелкомати в София,след като казаха по новините има такъв в някъкво село !!!???
  • D
    Млекомат има в София на Красно село, и на Красна поляна ииии млякото е супер.
  • I
    Млекомати в София практически няма по няколко причини: 1. Заради тези, дето правиха наредбата; 2. Около София няма големи нови производители, а старите продават на разработени места от по 10-20 г., където още като наближи часа да пристигне колата има опашка. 3. Млекоматите са скъпи. 4. Няма нито законодателна възможност, нито прозводителите имат достатъчно акъл да работят с фирми или предприемач, който да се специализира в продажбите, а те в доставките. Единственият млекомат за който знам доказва, че който го е сложил е разбирал най-вече от крави, не от търговия и макар да минавам рядко покрай него не съм видял нито един купувач. 22.01.2012 в 10:27
  • а
    Айде де, 5 години минаха. Що не коментирате?
  • A
    не е ли време за млекоматите !!!? в кауфланд е пълно с хора постоянно !!!
  • A
    siguren sum che sled 5god. povecheto ostanali fermeri shte imat mlekomati i usilineo shte se komentira temata !!!
  • B
    Ето за кандидат-милионерите инфо http://agro.bg/free_offers/offer6249.html
  • W
    не претендирам да знам какво има вътре в тия 'млекомати" но това съм го чул по ТВ даваха предаване за някакво русенско или силистренско или там.......добруджанско село дето кооперацията в селото имала млекомат и хората СИ КУПУВАЛИ ПО 1.2 ПАСТЬОРИЗИРАНО мляко(остава там някой в добруджа или ТВ да лъже)!а иначе с мляко се занимавам почти цял живот и знам че трайността на пастьоризираното е в пъти повече от суровото!да не говорим за другите показатели!а пък ти вярвай на която фирма искаш!
  • A
    не си прав валантине ! закона така е направен за да няма прекупвачи !! и млякото не е обработвано ! http://agro-international.eu/mlekomati.html
  • W
    тъй!явно някой не знае технологиите при храните!прясното мляко в така наречените "млекомати" е ПАСТЬОРИЗИРАНО!което ще рече......какво!?????че между фермера с кравите лайната и обора има НЯКАКЪВ ВИД МАНДРА която го преработва макар и частично!И АРЕ СЕГА ПОЗНАЙТЕ КОЙ ПЕЧЕЛИ В ТАЯ ТЪРГОВИИКА!а пък ако някой си мисли че ще има 1 обор с 20 крави и всичкото мляко ще отива за КИПВАНЕ и за стотинки в машината-ами верно да си вземе 1 обор 20-30 крави ДА ГИ НАПРАВИ 1-ВА КАТЕГОРИЯ И ДА ВЗЕМА СТОТИНКИТЕ НЕ САМО НА СОФИЯНЦИТЕ АМИ АКО ЩЕ И НА МАРСИАНЦИТЕ!
  • N
    Снимката е направена на 22 01 2012г.в 14:00ч.
  • A
    това мислене не е свършило а СЕГА започва . а за такива които не се съобразяват с потребителя фалират именно демокрацията и конкуренцията доведоха до това да се угажда на потребителя,навсякъде по европа е така но явно с теб говорим на различни езици !!! и моля те не ми давай съвети ! ти разбираш ли какво пишеш ......."Хем да е евтино, хем да е чисто, хем качествено. Пък ако може и направо у вас да ти го носят още по-добре" ми то навсякъде в европа е така но според теб тука няма да се случи тука ще продължаваме да се рием в лайна еееее докато така расъждават фермерите "овчар" и "кравар" ще е обида за съжаление... и сектора няма да има развитие ,защото се иска елементарна средна интелегнтност ...ЖАЛКО !! мисля че темата се изчерпа благодаря на отзовалите се ,много неща ми се изясниха !
  • S
    АлБънди, ми вземи си крава и си произвеждай мляко след като те е гнус от бабичките. Тва софиянци нямате угодия. Хем да е евтино, хем да е чисто, хем качествено. Пък ако може и направо у вас да ти го носят още по-добре. Тва мислене свърши с идването на демокрацията. Сега можеш да се оплачеш на арменския поп. Като нещо не ти харесва вземи да го направиш и да си доволен от него.
  • L
    Мирчев го описа кратко,ясно и точно.Е за това ги има бабичките с бутилките.
  • M
    Колеги,не се заблуждавайте,че като няма квоти можете да продавате овче,козе и биволско мляко на краен потребител,без да сте изпълнили определени изисквания.Още повече чрез млекомат.Ако нямате изграден обект,отговарящ на ветеринарно санитарните изисквания и регистриран като ферма-не като животновъден обект,ако нямате млеко събирателен пункт,одобрен и регистриран съгласно изискванията,ако нямате анализ на пробите от пункта - изобщо не помисляйте за закупуване на млекомат.Отглеждането на животни и предаване млякото на някоя мандра и директните продажби са коренно различни неща.
  • A
    sekirovo be gnus me e da kupuvam mliako ot sopolivi bachki be !! napisal sum go po gore (az li ne moga da se izraziavam pravilno ...)!!! a za dokumentite i registraciata pogledni po-gore fermata ot saita koito sum pusnal . kak e rigistriral tozi chovek negovata ferma prodava vsichko koeto proizvejda na kraen potrebitel (za sujalanie takiva niama v foruma .razbiraemo za6to! ) !?? i nali za tova e foruma (spored men) da obmeniame opit,suveti,idei a ne da se zaiajdame i obijdame.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

148 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

436 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

171 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

653 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

794 2