Има ли разлика между разсад и посадъчен материал?

• М
    Има ли разлика между посадъчен материал и разсад? Не намирам инфо никъде и дефиниция.
  • D
    Може да се сее или да се сади. Семената от домати са посевен материал. Когато покълнат и са готови за разсаждане стават разсад. Т.е. разсад са млади растения, а посевен материал са семена. Посадъчен материал са овошки и лози основно, както и картофи. Т.е. посадъчният материал е също млади растения. От тук и объркването което възниква. Но разсад се ползва само за зеленчукови и полски култури, а за всичко останало - посадъчен материал.
  • М
    Не, ама ти си прост. Аз не съм в земеделието, че да знам, в друг сектор съм. Не сея. Ама ти си прост, като гледам как отговаряш. Питам кое определя разсад, кое посадъчен материал, ама де акъл да разбереш.
  • M
    Ти прост ли си домати е расад картофи посадачен материал
  • М
    Да, но какво определя кое е разсад, кое е посадъчен материал?
  • M
    da ima rasad domoti posada4en materiql kartofi ova6ki

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Регистрация на земеделски производител

Здравейте искам да попитам за да се регистрирам като земеделски производител и да прода...

47 0

Борба с нощенката.

Земеделец: Предполагам е същата , която от 2-3 години напада все по-упорито тютюна, а от миналата год...

49 1

Обварзана подкрепа зеленчуци някой знае ли нещо и ставки няма а график е 20 28

Й: Явно няма да бъде спазен графика,затова няма и ставки.Такова мълчание не е на добро

321 3

Картофи

Здравейте ,искам да попитам дали знаете изкупвачи на картофи. Картофите са планински и са...

146 0

Проблем с доматите

Имам проблем с доматите Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем моля коментирайте

412 0