Дайте съвет-да залепим трактора

• P
    Случаят е следния, наш колега миналата зима си пуснал водата на ЮМЗ-то но нещо застава на кранчето на блока и не истича всичката, вследствие на което избиват тапи и се пука блока(в ляво от ГНП-то пикнатина около 10 см)! той го е лепил с епоксидна смула , искара два месеца но сега пак се разтече като се има предвид че го ползва за оране на градините из село, не е активно в браздата.\r\nТа ви моля ако някой има опит или предложение да ми го сподели!\r\nБизон, поксипол може би ?
  • S
    Колега,и ние знаем какво пише по дебелите книги и имаме реален опит в предприятията. Обстоятелствата принудиха много инженери, химици и дори лекари да се занимават със земеделие. Обаче човека казва, че няма добър заварчик, условия, а явно и пари. Затова му даваме съвети за вариант Б.
  • S
    Като Ви чета коментарите голям смях ме хваща! Аз в момента съм Ви колега-работя 3500 дка земя,но преди 16 години управлявах структура с 200 дущи заварчици и това е тясната ми специалност-завършил съм през 1985 Технически Университет София,и имам 9 години много здрав стаж по специалността. 10 см пукнатина в чугун!!! с болкит,течен метал и тям подобни глупости!Майко мила!!!...;. Ако колегата ми пусне лично съобщение в сайта-ще му дам точна технология как да възстанови щетата!
  • M
    ЗАВАРЯЛИ СМЕ БЛОК НА ЮМЗ СЪС ЦЕО АПАРАТ И МАЖЕШ СЪС ТЕЧЕН МЕТАЛ- НЯМА ЯДОВЕ.УСПЕХ...
  • I
    kolega nameri nqkoi zavar4ik s agregat s 4uguneni elektrodi,tam nese iska da se naplue iskase platen 6ev da se nasloi dobre i sled tova se zaglajda s malkiq 6laih i se navarqva pak otnovo tova e 100% sigorno
  • K
    ei ima edna dvykomponentna pasta pylsar lepi s neia az zalepix bloka na DT 75 i nete4e. Za4istva6 xybavo s fleksa maje6 predvaritelno smesenata dvykomponentna pasta varxy cepnatinata slaga6 bint i pak maje6 xybavo namaji i is4akaite 24 4asa i karaite iadove nema
  • M
    Колега земете някое ЮМЗ-- за 2-3хил.лв--хем блок шеси имате ,хем части,а несе занимаваите с разни кръпки
  • P
    точно с такова го залепихме днес, сега трябва да минат 12 часа и ще видим резултата утре.дано стане номера
  • S
    Има едно лепило, нарича се ^течен метал^. Използва се точно за лепене на спукани блокове на двигатели. На базата на епоксидните смоли е. От два компонента, които се смесват преди употреба. Чул съм, че е добро.
  • W
    ако ти отпада заварката избии си ризите и го залепи отвътре с болкит
  • W
    ква боза бе тва да ти е сладкарница бозата е за долното казанче на радиатора щот е тежка и ше стане като утайка ама и с нея е временно САМО ЗАВАРКА ОТ КАЧЕСТВЕН МАЙСТОР и за да няма тия проблеми водата се точи при работещ матор НА ТИХИТЕ-ДА СЕ ГЪРГРА ТАКА аз съм пукал малките блокчета на ифа четворка точно между двете ама майстора ги оправи за 1 дообед с трифазен електрожен [:namigvane:]
  • N
    Колега ако решиш да го заваряваш ,пиши ще ти дам няколко съвети.
  • D
    Заваряте и след това наливате водно стъкло.Няма да има проблеми с години.
  • I
    Колега, виж тук http://napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=6142 Мисля, че ще намериш отговора на въпрос си.
  • K
    Ако течът не е много силен може да пробвате с боза !
  • P
    варианта със заварката засега отпада , понеже няма кадърен заварчик наоколо, а това всепак е чугун .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта