Направа на царевичен силаж

• A
    в правенето на цар.силаж №1 съм АЗ а вие №2
  • N
    Здравей колега, Ако може да оставиш един телефон да се видим за силажната царевица. Аз също съм в Хасковски регион. Необходими са ми около 1000т. на година!
  • S
    Има "инокуланти" производство на PIONER но не ти препоръчвам да ги слагаш- помагат за процеса на млечно киселата ферментация т.е. го ускоряват,но и при традиционния метод за 40 дни добре нагазено и покрито с найлон ефекта е същия,и само ще си дадеш напразно парите.
  • E
    колега ако не те затруднява напиши ми след като направиш силажа как го съхраняваш слагаш ли нещо в него или го газиш хубаво покриваш с найлон и така
  • Zdraveite! Az sam student i imam da pravq tehnologi4na karta na carevica za silaj Kneja 614 i imam nqkolko vaprosa: 1. na kolko dni sled zasqvaneto ponikvat 3-5 list, 8 list i izmetlqvane? 2. Kolko e dobiva ot dekar na sveja masa i kolko e dobiva na silaj ot dekar? (gledam 4e ste pisali 6 tona ot dekar)? 3. Kolko struva gore dolu edno silajirane - da ti napravqt silaj ot carevica, t.e. kolko izliza kositbata, samoto silajirane i t.n.? Blagodarq predvaritelno? Ako stane otli4na tehnologi4na karta 4e q ka4a na saita )))
  • S
    Колега,ние сме в Софийско село. Имам клиенти до 300 км от София. Те возят със собствена гондола-19-20 тона. Има и по големи гондоли-до25 тона. Цената ни е 80 лв./тон. Ние лично не возиме,но има наемни камиони по около 10 тона- за по малко количество ще ти излезе скъпо заради транспорта. телефона ми е 0888 960981 Стоян.
  • S
    kolegi kolko e nai malkoto koli4estvo koeto moje da dokarate do plovdiv
  • къде се намирате колиги с този силаж трябват ми 50 тона
  • S
    Продажбите вървят сравнително добре,особено откак заваля днеска сняг. Най-тънката работа при силажа е да имаме свястна държава,която вместо да унищожава кравефермите,да ги защитава и насърчава. Готов съм да ходя на всичките им протести защото те като загиват ,загиваме и ние-зърнопроизводителите. Ако днес имаше животни колкото по соц.времето нямаше да ни се подиграват с 0.20лв за пшеница,а шяха да се молят търговците и при двойна цена.
  • S
    Как го правя силажа,знам от баща си и дядо си. Добавки избягвам да ползувам. Когато е добре натъпкан и завит няма проблем.Желателно е да е рязан по ситно и машината за тъпкане да е по-тежка-вместо верижно Т150- примерно булдозер С130. Добив 6т. от декар е реален при поливна царевица,при неполивна както е при нас 3.5-4 тона е добре. В зависимост от това и цените са различни-от 8 до 15 ст. за кг. За едрови клиенти с договор предлагаме солидни отстъпки.
  • A
    цена 15ст.
  • A
    дълбока оран с 30кг NPK 10.30.0 сорт тирекс френски,след окопаване и пръскане с 2,4д и кристалон три поливки.6тона от декар силаж,прикачен силажо комбайнкпи2.4 силажа го правя по едро зада давам повече30кг.ползвам инокулант ферментацията е пезупречна.завивамго с найлон,зебло,слама,гуми себестойност може да е от 5....15ст. зависи от фермера при 6...7тона дк.при добра работа или при 2..3т дк.лошо
  • abe kvo se 4udite 4oveka si tarsi meze za rakiqta !!!!i vi gabarka !!!
  • каква е цената за тон
  • Търся да си купя силажокомбайн.Чакам всякакви предложения.Проверявам в нета постоянно,обаче в БГ няма никакви предложения.
  • M
    Въпросите са съществени

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Сеялка

Колеги каква пролетна сеялка да избера irtem или kurt

52 0

Сеитба на царевица

joker70: когато рече господ да те храни не пита чий син си - ако има влага и торец , няма проблем

351 1

Каква е тази болест или неприятел

masterbol: Моля колеги кажете какво е това ? Гледам из нета и на мен ми прилича на северен листен при...

294 1

Цена на Царевицата 2018г

georgievis: В Силистра царевица от 850-1200кг. Влага 12.5 цена зърнени храни 270лв. Аз ожънах на 910кг...

6228 13

Царевица реколта 2017, добиви-цена

фермер: 250 лв на тон преди месец фактурурах 550 кг от дка търновско, доста слабо ама такъв беше с...

4120 6