ХРАНЕНЕ НА КРАВИ

• M
    колеги чух че някои хранят с цвеклени гранули даите повече информация как се процедира
  • никои не казва каква е цената на тон силаж само чета кой е номер едно две и така нататък кажете тон силаж колко струва
  • Колега каква е цената на силажа?
  • Колега, купи си книгата на професор Николай Тодоров "Хранене и отглеждане на крави", вътре има достатъчно информация под формата на хранителни стойности подредени много добре в таблици...Има всичко...
  • S
    Подкрепям изцяло колегата Андон. Царевичния силаж хем е хранителен,хем е евтин-около 3 пъти по-евтин от шрота.
  • A
    10кг.на крава каша може и малко повече трябва да се отчете че има и меласа,но по добра дажба от цар.силаж,люцерна или сено.гранулата при тази цена на млякото е безмислена.може само да закърпиш положението.царевичния силаж му е майката най евтино даже и от пашата
  • а може ли да замести грубия фураж все пак става доста голям обем като го смесиш две кам осем девет
  • A
    цвекловите гранули са добър лесно смилаем фураж като заместител на царевицата.Аз съм хранил като давам 1 или 2кг.на ден в сухо състояние при наличие на поилки или 1кг.и 8 литра вода.но несъм очарован от гранулата.по добре шрот ако копуваш фураж
  • S
    Идея си нямам за цвеклените гранули,защото съм производител на зърно и царевичен силаж. Знам обаче че по времето на соца се садеше много "кръмно цвекло" и го даваха на кравите в натурален вид. Ако си в райин до 50-60 км от София имай в предвид,че сме номер 1 в производството на силаж,а от него по-добро за повишаване на млеконадоя няма.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта