Програма за отглеждане на телета

• S
    Здравейте на всички,до 2-3 дни ще взимам 5 теленца симентал на по 20 дни,искам да ви помоля ако някой може да ми даде нещо като програма за отглеждане(Мъжки телета за угояване).
  • N
    Поясни 6лв с ДДС или без. Какво е според теб трупно месо(точната формула).
  • M
    Това с офертите го пиши бегало.Цените се менят и докато ги угоиш тези телета... .В България се печели от млякото,останалото са пълни заблуди,освен ако не угояваш някое теле за собствена консумация.Познавам хора,които се занимават с месодайно говедовъдство,все от Троянският край,но животните там са поставени при подходящи природоклиматични условия.Това в Добруджа например не става.За да е евтино се искат пасища с добър тревостой.
  • S
    Имам оферта от македония за износ на трупно месо 6 лв/кг само че се чудя дали има смисал. Общо взето искам да са крави само че в нашия регион не намирам някой който да продава женски телета(говоря за някаква порода а не български измислени). Вчера бях в ферма в с.Динево и в с.Конуш обаче не дават женски също така мъжки с бяла глава не продават [:bike:]
  • A
    Аз телетата ги продавам сукалчета само за мен угоявам мляко до три месеца от първата седмица слагам ярма пшеница ечемик и задължително овес сено и като пораснат малко 200кг слама и ярма вода наволя последно бях угоил белгийско синьо голямо чудовище стана
  • S
    Няма лошо значи Така и така стана приказка,виждам че и ти се занимаваш с това та ако може да споделиш мнение...
  • A
    това е за един малоумник практика
  • S
    Ок,мерси. Само не разбрах защо да съм тъп ?
  • A
    Славчев не е нужно някой да те разбира важното е да правиш това което те кефи и ти е на сърце давай напред
  • S
    Ти като си умен ставай милиардер та "ГЪЗЪ" ти да е на меко
  • A
    тъп тъп тъп като на слона гъзъ
  • S
    Благодаря за препоръките а относно това за какво го правя,едва ли някой ще ме разбере но от малък имам мечта за ферма и един вид това ме успокоява и удовлетворява. Сега ще си кажете тоя пич име еба*ти и селската мечта,да,добре само че не се вълнувам от чуждото мнение все пак не плащам данък общественно мнение
  • M
    С тази "рецепта" за угояване, дето я е написал животновъдното величие Иванов, със сигурност телетата ще станат на килограми поне колкото 5 годишен слон. Хайде колеги, разбрахме изключителната формула за угояване, давайте да почваме с телетата и до наколко месеца ще залеем световния пазар с първокачествено телешко [dalavera]
  • I
    Ако не искаш да забогатееш защо го правиш? Мупи си акварием с рибки, поне не миришат. Целта на всяка дейност е да се извадят пари от нея, заради което трябва да де свърши максимално добре. Купи им за начало готови смески и някой да ти каже как се храни със сухото мляко. Ако ти си правиш фуража докато са малки им мели овес с пшенични трици след това вземи за 200 лв. 500 кила шрот, предвиждаш го по 200-400 гр.на теле на ден в ярмата(като увеличаваш от 200 към 400 до към 200 кг. живо), още 1.5-2 кг. зърно,1.5-2.0 кг. люцерново сено в смеската и останалото, каквото има в района на корем. Слагаш сол за лизане. Ако има кантар от време на време ги теглиш или ги смяташ с шивашки метър. Не качват ли по 1 кило на ден, не ги храниш както трябва(това като пораснат малко) и вдигаш концентрата и люцерната.
  • S
    Извинявай,някъде да съм написал че искам да забогатея от това? Старите се занимават с жита,царевица и слънчогледи та тъй като имам доста голям мерак за такава ферма искам да изпробвам с 5 бройки какво ще стане и ако резултата ми хареса смятам да взимам крави.
  • I
    Прогламата за всички животни за угояване е дна и съща от как свят светува - храниш на воля. Не звам тука на колко ги отбиват, може да им оставиш една черношарена за мляко, повече люцерна в различните й видове - брашно, сено и шрот в началото, другото на корем според каквото имаш, като станат на по 200 кила шрота го спираш. Да имаш 100 телета да ти кажа точно, ама тези и по 5 тона да ти станат и по 100 кила да останат нито ще забогатееш, нито ще обеднееш.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Санкционират

Иван: трябва до 30.09.2020. продажба и тези 3 животни не трябва да си ги подавал за субсидии

79 1

ЖИВОТНОВЪДНАТА МАФИЯ / лъжите на пишман "животновъдите".

Ако търсите работа във ферма /животновъдство, бягаите далече от тая обява: "Търся 1 или 2...

208 0

Фолио и мрежа за балиране

dipl.eng.Yordanka Nacheva: Здравейте г-жо Петрова Ние ПОЛИФОЛ ЕООД предлагаме мрежа и фолио за балиране Продуктите...

58 1

Проблем със влизането на скоростите на ЮМЗ 6-Л

Тодор: Най вероятно съединителя да не ти отделя добре

86 1

Българско сиво говедо

Kris1973: Ако някой може да помогне Благодаря.

189 1