Съвет относно тикви за семки Дамски нокът

• L
    Колеги , някой отглежда ли тикви за семки?Знам ,че ги гледат предимно в северна България, но аз реших да пробвам в южна ...сега като са се натъркаляли едни тикви не знам какво да ги правя. Разбрах, че има машини за отделяне на семките(тикварки),но като гледам в нета много различни цени- сигурно има значение модела(и амортизираността също).Някой може ли да ме насочи какво да търся.
  • A
    Колеги,обмислям да посея тази година 100 декара дамски нокът,но притесненията ми са от нападения от диви свине защито имаме много в нашия полупланински регион.Царевицата на 30% я смилат при тиквите как ще е според вас?
  • H
    Колеги, а самата тиква годна ли е за консумация от хора ? Какви са и вкусовите показатели? Аз до колкото знам не са годни за храна за хора или фураж ,ако греша някой да каже ,защото и за мен е интересен въпрос.Поне при очертаването дамският нокът не го дават да се чертае за плод ,а за семе или маслодайна.Въпреки ,че то е доста обширен въпрос -аз сях и 4 сорта плодни тикви - Свинска,Зелено-жълта,Жълта едра(гигант) и пловдивска бяла.Всеки за всяка различна информация дава...
  • V
    Колеги, а самата тиква годна ли е за консумация от хора ? Какви са и вкусовите показатели?
  • I
    Значи ще изчакаме до новата реколта .
  • L
    В момента е 2.50 лв.с тенденция през лятото да стане 1.50лв.за килограм
  • M
    колко е нормата на декар семе
  • L
    Тази цена не е ли ниска, миналата година бяха доста по-скъпи. Някой знае ли очаква ли се повишаване на цената на пролет ?
  • L
    Искам да попитам на какво междуредие засаждате тиквите за семе ?
  • M
    Колеги, а някой отглеждал ли е от тиквите с голите семки???
  • M
    3 - 3.20 лв. за кг.
  • L
    Каква е цената в момента ?
  • S
    ET''Djili soy"-gr.Dulovo,obl.Silistra.
  • I
    Здравейте, колеги! Някой може ли да сподели купувач за тиквено семе дамски нокът. Имам около половин тон налично. Може и на лично съобщение. Благодаря предварително.
  • Y
    Здравейте, Искам да създам тиквено насаждение, но не ми е ясна точната схема на засяване, ако някой може да ми помогне да драсне един ред.
  • M
    Aз засях 5 дка на редове през 70 см, днес култивирах с редови култиватор, ще видим колко съм заровил, отсякъл и прегазил с трактора, в близките дни вече няма да може да се влиза с техника... следващата обработка само на ръка. за това, че животни се хранят с остатъка от тиквата след изваждане на семето не бях чувал, но съм чел, че оставиш ли ги на полето внасят киселинност в почвата... незнам до колко е истина...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Кое, кога , как в оранжерията?

Здравейте! От късна пролет на 2020 имаме оранжерия и сега за първа година ще я под...

30 0

Охлюви и плужеци

земеделеца: Начи имаш няколко възможности, - пепел, натрошени черупки от яйца, стърготини, натрошени м...

178 4

Капково поливане

Здравейте, Моля за помощ при избора на помпа за капково напояване. Разполагам с 3200 мет...

396 0

Пазар на тиквени семки?

Иван: Иди в ЛИДЪЛ там се продават опечени осолени и пакетирани тиквени семки има и цена.

1404 4

ЦЕНА НА ТИКВИ 2018г. ???

Има ли накой идея как ще тръгнт цените на тиквата в Силистренски регион ?

1826 0