създаване на стопанства на млади фермери мярка 112

• S
    Приемат ли проекти за подпомагане по мярка 112 „Създаване на стопанства на млади фермери” по Програмата за развитие на селските райони 2007-20013 г. за 2009 годин а, или парите предварително са свъшили!?
  • а може ли да се ходи в чужбинаБ
  • много взеха парите от първия транш и изчезнахаи изобщо не смятат да изпълнянат бизнесплан.
  • Колеги един въпрос при подписан договор може ли да се ходи и да се работи в чужбина има ли нещо написано в наредбатаза това лагодаря
  • Колеги един въпрос при подписан договор може ли да се ходи и да се работи в чужбина има ли нещо написано в наредбатаза това лагодаря
  • Мерси за това което каза. Ще ги получа.
  • Taq godina 6e q pusnat li prigramata Mlat Fermer nqkoi znaeli ne6o iskam da u4astvam 4uh za april mai ama nevqrvam nqkoi znae liiiiiii
  • 6e polutish parite sigorna sam da to4ni ti 6e gi polu4ish imai vqra badi tarpeliv i se vazdarjai pret vsqka insretuciq bes nervi vqrvai mi spokoino na vsqkade i krotkooo
  • и забравих проверки минават ли преди получаване на парите?Вече ми мина една до сега.
  • м документите ми са от 07.05.2009 минаха 7-8 месеца ! да се надяваме по скоро
  • koga podade dokumentite---ot togava broi do polu4avaneto na parite=====ako dqnkov e blagosklonen moge i do 4meseca sled popisvaneto
  • На 15.02 ще подписвам догово. Някои знае ли колко време ще се чака за тези пари !
  • S
    А дали всички пари по мярка 112, са рспределени само за развитието на селското стопанство [:namigvane:]
  • другите държави са се договорили за тавана на мярката 75000евро.а наште минимума 25000.
  • Колеги ,не смятатели че някои по тези програми не си е свършил работата в минало време.Според мен ,когато са се защитавали средствата е трябвало да се защитят по големи суми по мерките.Аз съм сигурен че много голяма част от фермерите в България няма да успеят да кандидатстват по нито една програма.Защо се изчерпва ресурса??? 80% от стопанствата ще си останат с руска техника и морално остаряла.По 112 има подписали 4000-5000 човека,а предполагам че ако имаше средства щяха оше толкова да подпишат.В другите държави средства остават не усвоени .Вие как мислите???
  • Мярка 112 е спряна и не се знае дали ще я има отново . Условието е регистрацията като ЗП да е най- много от 14 месеца към датата на подаване на проекта в РА .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

4.1.2

Здравейте,някой има ли плащане по мярка 4.1.2

58 0

Мярка 6.1 Млад фермер срок на договора

Здравейте! Подписах договор по мярка 6.1 Млад фермер на 19.01 2016 год. Искам да попитам...

214 0

Държавна помощ за инвестиции за закупуване на съоражения за добив на мляко

Колеги някой има ли информация какво става с заявленията по проектите. кога ще има отгово...

87 0

Помощ при изготвяне на проекти

Предлагаме компетентна консултация,съдействше и изготвяне на евро проекти. При интерес мол...

316 0

Сегашната земеделска политика прави Европа необитаема

Организации на европейски учени предупредиха Европейския парламент и новоизбраната Европей...

223 0