Въпрос за пасища и овце

• V
    здравейте колеги искам да попитам колко пасище се полага за една овца.аз сега купих 100бр и искам да кандидатствам за субсидии за пасища но не зная колко декара да подам аз имам 622-декара под аренда . ако може някои да помогне. благодаря предварително
  • V
    благодаря ти много , рядко са хора като теб
  • Колега, щом вече имаш овце и се интересуваш от бъдещето им значи имаш план и желание да поставиш овчарството на бизнес-основа. Ето ти малко помощ:3. Осигуряване на минимално ниво на поддръжка на естествените местообитания: - национален стандарт 4.1-при пасищно и оборно-пасищно отглеждане на животни от рода на едър рогат добитък /ЕРД/,дребен рогат добитък/ДРД/ и еднокопитни е задължително наличие на постоянно затревени площи(пасища и мери) в съотношение минимум: 0,5ха-за възрастно животно от рода на ЕРД (над 24 месеца); 0,2ха-за подрастващо животно от рода на ЕРД (8-24месеца); 0,1ха-за младо животно от рода на ЕРД (2-8 месеца); 0,05ха-за животно от рода на ДРД ; 0,5ха-за животно от рода на еднокопитните; - национален стандарт 4.2-задължително е постоянните пасища да се почистват от нежелана храстовидна растителност и да се провежда борба с агресивните и устойчиви растителни видове; - национален стандарт 4.3-задължително е да се запазват съществуващите граници(синори) на масива/земеделския парцел; - национален стандарт 4.4- -задължително е опазването на земеделските площи в близост до гори от навлизането на дървесна и храстовидна растителност в тях; Чл.12.Провеждането на сеч на отделно стоящи и групи дървета в общинските пасища и мери,се извършва съгласно Закона за опазване на селскостопанското имущество/ чл.32,ал.2 и ал.3 /. Поздрави
  • стига да има кой да ти го даде толкова голямо пасище мисля че няма да е проблем , но питай по компетентни хора да речем от поземлената комисия дето подаваш документите
  • ок . а още нещо да попитам за тази 100бр овце ако кандидатствам със 622 дек пасище за супсидии има ли някъв проблем или не
  • Аз тази история с декарите не я схващам, а не ми се четат законите затова питам: Аки искам да отглеждам 100 овце задължен ли съм да имам определен брой декари 50 или 100? Ако отглеждам 100 крави задължен ли съм да имам 1000 декара. Съответно ако се отглеждат кози или телета за угояване. Защото в интерес на истината овце не се гледат на ясла, но крави за мляко, кози и телета се отглеждат на ясла с дворове за разходка. Как е уреден въпросът в България, задължително ли е да имаш определени декари за едно животно или може и да ги отглеждаж и без земя, но не може да кандидатстваш по програми?
  • C
    0.7-0.75 za edna ovca
  • Минимум по 0.5 дка на бройка овца.Такъв мисля че беше стандарта .Или както е при теб за 100 бр овце ти се полагат минимум 50 дка пасище
  • hfhj
  • колеги свързах се с фонда пари няма да има заради новия слой, обясноха ми 4е няма къде да се жалваме тъй като слоя е наложен от министерството на земеделието а не от разплащателна агенция. На всички площите са ви наддекларирани ще има санкции за следващи години. Който не е получил до сега субсидия е в същото положени и по тяхни думи няма да има решение
  • V
    по принцип има два вида ниви едните могат да се обработват а другите се дават само за пасища най добре ще могат да ти дадат отговор в местния фонд земеделие
  • В нашия раьон масово се чертаят ниви които са годни за обработване но се посочват за пасища което не би трябвало да е така защото ние не може даги обработваме заради тях.Питам дали е редно това и кои може да помогне.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

S

ПНДЖ3

Здр.платиха едни пари за някой а други не така че аз питам някой знаели нещо кога ще пусна...

259 0
S

Денимис

Здр.май тази година Денимис за животновъдите няма да има забравихани.Някой да е чул нещо

133 0
D
396 2
М

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

343 0
А

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

421 0