СЪВЕТ

• S
    С колко оборота трябва да се върти БАРАБАНА на вършачката при бяла жътва и вентилатора? Има ли значение от модела и големината на комбайна?
  • S
    Някакъв ориентир примерно.
  • S
    Да но не ми работеше уреда за измерване на оборотите. Нямам представа на какви стойности трябва да работи.
  • S
    Щом го чупи през средата на две части значи са ти високи оборотите на барабана. Намали ги с 10 -15 об/мин и пробвай, ако няма положителен ефект пак намаляваш с 10-15 об/мин и така до като постигнеш желания резултат.
  • S
    На две части през средата. като количество не мога да определя но не е много. но проблемът е, че не може да се използва за семе
  • S
    Как го чупи - по дължината на зърното или през средата на две части ?
  • S
    Или някакви стойности които да ми послужат за ориентир.
  • S
    Моята е от малките масей фергюсън 307 2 метра хедвр. Харесва ми как работи но малко чупи зърното. Правих капитален ремонт след нея нищо не никне но с този проблем не можах да се справя миналият сезон.
  • S
    Да, има значение марката и модела на комбайна.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Вариатор

Здравейте, отскоро моя Клаас Европа започна да чупи външното лагерче на вариаторната шайба...

54 0

Модификация на двигател Claac 96?

ivanpetrovbg: Номера е на блока, до помпата за гориво.

467 1

комбаин

go6o82: Класа от Германия, това Джони W е голямо дърво , а и не е Джон Диър, само е брандирано так...

620 2

Мнение за claas Dominator 105

Моля за мнение за този модел, слаби места,какво да гледам при закупуване, надеждни ли са к...

577 0

Препоръка за закупуването на комбайна!!!

Здравейте колеги може ли да ми препоръчате комбайна до 60000 лв.

481 0