Субсидии за коне

• S
    Някой знае ли какви са възможностите за кандидатстване за субсидии с отглеждане на коне?
  • M
    Списък на застрашените от изчезване местни породи коне: • Каракачански кон • Източнобългарски кон • Дунавски кон • Плевенски кон. Под-мярка : Традиционно животновъдство “Опазване на застрашени от изчезване местни породи” Изисквания по управлението: да не кръстосват женските животни, подпомагани чрез плащания по тази под-мярка;_ да спазват развъдната програма за съответната подпомагана порода;_ да водят регистър;_ да представят писмено разрешение от съответната развъдна организация или от ИАСРЖ за клане или продажба на всяко животно;_стриктно да спазват изискванията за хуманно отношение към животните; Размера на субсидията за Коне е : – 200 евро/глава Преди това обаче трябва да имате сключен договор с сертифициращ орган за биологично (екологично) животновъдство. Сега, ако сте доволни от информацията може да ми изпратите 50 лева . После ще посоча сметката
  • A
    колега прочетох че имаш десет коня и ги продаваш но понеже не си дал телефон ето ти моя имам интерес 0888890883 аконякой друг продава от тази порода моля звънете от софия съм.
  • R
    az imam deset kone i gi prodavam
  • K
    някои продавали каракачански коне и на каква цена..
  • K
    освен коментара, в който са изброени породите, всички останали, за съжаление, са изцяло неправилни. селекцията и оценката на всяко едно животно се прави от специалисти, по предварително разписани породни описания. за съжаление субсидиите се дават за налично животно, независимо колко голям мърляч е стопанина му.... няма минимална бройка за подпомагане, но целта на помощта е все пак животните да се гледат добре, за да се развъждат успешно...
  • K
    колко е цената на сертифицирано животно
  • V
    ние отглеждаме коне просто така..защото харесваме и обичаме конете.нито ги използваме за работа нито нищо.до сега работеха само за да събират сеното със събирачка,защото нямахме такава машина,но вече няма и това вършат.и тъй като имаме 3 кончета се интересувам за бройката.
  • A
    те много увъртат от службите по земеделие,та дали си заслужава не се знае!!!!тези край Своге май каракачански отлеждат,те са дребни и са за планински райони!!!!!!!!
  • M
    Списък на застрашените от изчезване местни породи коне: • Каракачански кон • Източнобългарски кон • Дунавски кон • Плевенски кон. Под-мярка : Традиционно животновъдство “Опазване на застрашени от изчезване местни породи” Изисквания по управлението: да не кръстосват женските животни, подпомагани чрез плащания по тази под-мярка;_ да спазват развъдната програма за съответната подпомагана порода;_ да водят регистър;_ да представят писмено разрешение от съответната развъдна организация или от ИАСРЖ за клане или продажба на всяко животно;_стриктно да спазват изискванията за хуманно отношение към животните; Размера на субсидията за Коне е : – 200 евро/глава Преди това обаче трябва да имате сключен договор с сертифициращ орган за биологично (екологично) животновъдство. Сега, ако сте доволни от информацията може да ми изпратите 50 лева . После ще посоча сметката
  • A
    Ако не те мързи---ходи да проучиш,някави породисти каракачански били-----ама май като туристическа атракция и тн.е.... и там при самоков-пътя за Белчин баня--имаше конеферма --ама те са за конна езда и туристическа атракция,субсидии незнам!!!Не е ли по добре крави--отколкото коне или в краен вариант биволи!!!!Конете недават млако--само ядат!!!!!!!!!!!!
  • V
    зачетох се из темите и ми стана интерсно това с конете.....жалко ч никой така и не е споменал за минималния бр коне който трябвада отглеждаш за да кандидатстваш за субсидия
  • A
    imam edin priatel koito do predi niakolko godini gleda6e praseta v balkana ima6e okolo 200broia sega gleda kone karakachanski 80-100 broia . susidiata e 200 evro na jivotno . gleda gi v balkana na ran4oto si . ima edin goliam naves i koshara s postoianno otvorena vrata . ne sa zagradeni ,i zimata obikaliat iz gorata , pochti ne vlizat v ko6arata ,mnogo zdravi nepretnciozni,lesno se gledat spored men . ima smetka ,na priatelia mi tova mu dopulnitelen dohot no e dovolen !
  • ustroistva za chetene ima mnogo. a mestnite porodi podlejashti na subsidirane sa: iztochnobalgarska,karakachanska i mislya plevenska ,no tova tryabva da se udostoveri sas sertifikat za proizhod ot saotvetnata porodna asociacia.
  • S
    Да, вярно е че определянето на местните породи ще е доста неясно. Благодаря за информацията. Ще помоля и някой друг ако има някаква допълнителна информация относно процедурите. А и това чипиране, добре, хубаво, но замислял си е някой колко устройства има в България за разчитане на тези чипове
  • По 214 мярка от Ос-2 - Агроекология, за местни породи коне при сключен договор с ДФЗ до края на май. Мисля, че това е отговора, който търсиш, но не се дава гласност, а и пиниза, коя кобила е от "местна порода" и коя е мелез, ще даде възможност за селекция по незнайни критерии. Затова най- вероятно пари ще вземат само "богопомазани", а другите ще се бръкнат минимум с 40 лв., за да си чипират конете и ще си ги хранят с надеждата да са "месни" и да получат някога някой лев. Това знам това и ти казвам. Изводите си ги прави ...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

38 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

162 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

237 0

oбвързано подпомагане

Колеги, на много от нас бяха намалени плащанията, знае ли се дали ще бъдат изплатени и ког...

107 0

Овце и кози

Боре Бомбата: Трябва ти бюджет около 30 - 40 бона, 1 - во трябва да се осигуряваш като фермер 1 2 години...

182 1