Проблем с Болгар ТК 80 търся майстор за ВОМ Самоотводния вал

• A
    Работя със шредер и при най малките шипки вала започна да боксува и да не върти натягах го от болтовете за натягане отгоре който са но без резултат при последната проба единя болт го развих и немога да го завия сега1 Търся майстор който да дойде и да отремонтира вала за да мога да работя спокойно!
  • д
    0877387767 обади се ще помогна
  • U
    може и от муфата дето се зацепва вала ако се е изронила а иначе спирачките някой с по тънки ръце отзад от капачето иначе ако искаш звънни ще дойда да ти сменя спирачките. 0888777393
  • т
    здравейте колеги имам проблем с ВОМА на болгар тк 80 сменени ленти но пак боксува,нещо друго има ли което трябва да направя ,
  • I
    В форума имаше няколко теми за реголирането на ВОМ .в лосчето дето претиска пружината има отвор 8-10 мм в корпуса също двата отвора застават един срещу друг и пъхаш болт 8 мм да ги контрираш.от двете шпилки работната за ВОМ е първата от страна на навеса .като штракне на едното работно положение другата трябва леко да е свободна да не е под напрежение.Няма нищо сложно в болтовете просто си ги разместил гледаи да не бутнеш пластините дет контрират шпилките че ще паднад доло в маслото и ще вадиш цялата букса на ВОМ а
  • A
    Това мога д анаправя но проблема ми е че отвих единя болт за натягане отгоре и немога да го завия пак незнам как става казаха ми че било трудно много предполагам си има някакъв чалъм за завиване?
  • I
    С тия ленти е много трудно да не боксува.Овери се че има още феродо.Може да натегнеш и от страни в чашката е пружина нави болта да свие пружината ще увеличи силата на притискане
  • A
    За съжаление по хубавата техника е по скъпа а пари както при всички земеделци рядко се намират нямам избор притиснат съм от срокове ако не се погрижа да го върна скоро в движение най вероятно ще трябва глоби да плащам
  • B
    Колега отремонтираш или не има ли ленти забрави за шредери,мулчери и т.н.Дори инвентара ти да е за 50 к.с ефект няма.Ако е за малко декари давай,но ще сменяш редовно ленти.С ЮМЗ пък за норматив ще хвърляш съединител.Тук много колеги може и да се похвалят какви чудеса вършат с болгарите,но аз го минах този път (имам два) и ти давам съвет да не си губиш времето а и средства.ТК 80 имат своите силни и положителни черти но това не е една от тях.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Владимирец

Здравейте, търся да си купя тапата на отдушника на навеса, която е и нивомер.

34 0

Мнение трактор landini 7-210 и John Deere

Здравейте колеги, какво ви е мнението за ландини 210 слаби места, подръжка и общо взето вс...

119 0

Юмз проблем

r560: Едва ли е от помпата и моя болгар има син пушек при работа на място като загрее е по слабо...

244 2

Съвет за трактор около 100 к.с.

Здравейте, искам да закупя трактор около 100 к.с. Ще го използвам за обработка на около 1...

389 0