Какво д аправя с 20 дка земя?????

• P
    Здравеите,нов съм,тъкмо сега се регистрирах.Искам да попитам хората от бранша-моля ви даите съвет как мога да изкарам някакви доходи от 15-20 декара земя.Говоря за допълнителни доходи ,защото работя на постоянна работа,но имам много почивки след работа(24часа работа-72почивам).Така и така имам време ,а пък и земята стои и не ме марзи за разлика от повечето набори.Живея на село и съм завършил техникум по селско стопанство ,специалност растениевъдство.Ще съм ви много благодарен ако драснете някои ред.
  • A
    ..дали имаш възможност да ги поливаш?От тук можеби трябва да започнем..(колега)?
  • M
    Младо момче си-дерзай.Посъветвай се с агроном,огледай какво садят наоколо,виж и кое върви добре през курортният сезон.Има една приказка:Не ми хвали стока,хвали ми пазар.Ако те интересува лавандулата,най добре е да се обърнеш към института по розата и етеричномаслените култури тел:043-62039.гр.Казанлък.Успех
  • K
    Черноморието е подходящо за бадеми от черупковите.Помисли над тоя вариант с някой друг пчелен кошер след време.Ако не искаш трайни насаждения (Чуфа, земен бадем (Cyperus esculentus) – една перспективна култура)
  • R
    http://agrosaveti.com/agro/otglejdane/1389-lavandula-otglezhdane.html Това е за "обща култура". А когато решиш сериозноо - . Но с всичко в сектора е така
  • M
    Трябва да питаш за това някой агроном, освен това ще трябва да дадеш и почва за изследване за да видиш дали е подходяща за лавандула.
  • P
    Мерси за инфото.искам да попитам и друго-някои да знае нещо за лавандулата и този вид растения(етеричните),как стоят нещата с изискванията на самото растение към почва,климат и др..пазара как е изкупуването и такива неща.
  • Опитайте да кандидатствате по мярка 112,"Създаване стопанства на млади фермери".Програмата пак тръгва!С тази земя която имате около 20 дка.ще може да се възползвате почти от максималната субсидия за отглеждане на черупкови плодове.Например орехи- засаждат де 10 фиданки на дка.няма пръскане,кроене ще е идеално за времето което разполагате- т.е работите и на държавна работа!Лошото обаче е че трябва задължително да бъдете регистриран като земеделски производител,да внасяте осигуровки, а ако сте и работещ едно от условията е да не бъдете работещ на повече от 4 часа!Ако съпругата ви отговаря на условията- съветът ми е тя да се регистрира и кандидатства.Но моят съвет е обърнете се към съответната служба за съвети в земеделието, те ще ви сметнат и икономическите единици съобразно културите.
  • L
    Няма ли начин такива малоумни коментари да бъдат изтривани от форума? Все пак тук е за сериозни теми и точно такъв хумор не е на място! [:slap:]
  • P
    много хубаво му каза!
  • ПЕТРОВ ! А ТЕБ ТЕ СъВЕТВАМ ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ ДА СИ Е.... М... ОТ ТОЗИ САЙТ !!!!! Ааа!! И лафа е друг - ама това го знаят само земеделци
  • ПРИЯТЕЛЮ САВЕТВАМ ТЕ ДА НАСАДИШ ЖЕНСКИ ПОЛОВИ ОРГАНИ И НЯМА ДА ГИ ПОЛИВАШ ЗА ДА СА ПО МАЛКИ И ДА ИМА ТЪРСЕНЕ УСПЕХ [:girl:] [:girl:]
  • P
    на мен ми е ясна тази работа,че не става еи така.да ти кажа честно земеделието не ми е толкова мерак колкото животните ама там едруга работа вече.мерси за мнението
  • B
    То не е "Ори, мели, яж".Не се обиждай, първо си уточни собствения интерес - какво можеш и какво те влече, после нещата ще станат, стига да си упорит.
  • B
    С каквато и земеделска дейност да се занимаваш, трябва много сериозно да четеш и да имаш предвид, че земеделието не е занимавка за свободно време - трябва да отреагираш винаги в точния момент, особено за зеленчуците.
  • P
    благодаря за съветите

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Радио комуникация в тракторите

Здравейте колеги! От известно време си мечтая да си обурудвам тракторите с радио станции з...

120 0

Неприятели по люцерната - дайте съвет

elpastuh01: Сложи си електропастир и няма да имаш проблеми.

2893 4

Земя - насъждения и сеитба - въпрос

Здравейте бъдещи колеги. Въпросът ми е с какво да засадя и посея 4.5 декара земя до която...

1630 0

Измръзване на лоза

marinov55: Не се притеснявай градинарю,затова защото ще ти мине! Ако беше сътворена толкова елемента...

2653 1

Питане за подходящо растение

proba: Джанка от костилки! Виж някъде във форума обсъждахме Жив плет

1935 6