Болести при овцете - мнения и съвети

• P
    zdraveite, kolegi jivotnovadi.otglejdame ovze ve4e 6 godini i se sblaskaxme s edno zabolqvqne koeto starite ov4ari nari4at vraga . tova predstavlqva gnoina topka koqto se poqvqva po predni i zadni butove pod u6ite po vimeto.tazi topka se puka i izti4a jalto,zelena gnoi.molbata mi e ako nqkoi ot vas se e sblaskval s tazi bolest da mi otgovori imali na4in da se izlekuvat jivotnite.
  • Предишния колега ти даде добър съвет,аз само да дпълня.направи си дезинфекция на къшлата.
  • Животните ти са заболели от Заразна ектима.Тъй като се причинява от вирус тук антибиотиците не действат.Новородените умират от глад,затова трябва да дохранваш с биберон.Ваксина в България няма,а щом има болни само ще усилиш процеса.Задължително прекарай виметата на овцете 2 пъти дневно с Дезинфект като почнеш от бременните,майки на здрави агнета и последни на болните.Устичките и около ноздрите мажи 1-2 пъти дневно в началото смес от глицерин и йод 10:1,след това може гранулин на паста или невен с мас.
  • kogato su4exa aganzata vsi4ko stava6e v krav
  • pri nas go ima6e v prodaljenie na 3 godini nikakvi lekarstva ne pomagaxa izlekuvaxme gi s maz i sol obarkano zaedno no se iska mnogo nastoqvane mazane po 2 pati na den i v prodaljenie na 6,7 dni
  • Колеги някои може ли да ми каже защо на малките агънца отвън и отвътре във устичката всичко им е разранено това болест ли е или нещо друго и ако можете да ми кажете с какво се лекува..Благодаря ви предварително..?
  • C
    Така се учи
  • M
    Веско сигурен съм че не се базикаш, даже съм си го съхранил това като инфо, недай Боже може да ми потрябва.
  • V
    Колегите мислят че се базикам но това трябва да го направиш за да ги излекуваш как се казва авто ли е мото ли е незнам - аз съм прост овчар но козите и овцете нямат тайни от мен без да се хваля. Това не е от пропуски в храненето.Направи това и кажи много здраве на твоя ветеринар от мен .И най важното чакам да ми кажеш резултата
  • N
    на Весо за съвета
  • Веско ти даде много профисионален съвет.Това се казва автохемотерапия и с нея се цели повишаване на имунитета.Ако тове се появява само през зимата,обърни внимание на пълноценното хранене.
  • M
    Аз пък ще кажа на всички шопи
  • C
    точно така,мълчи си
  • Аааааз също,извън Бургаска област на никои нама да кажа.
  • C
    ето това е тайна никой не разбра Веско
  • V
    Колежке ще ти кажа само при едно положение че след месец два ще ми се обадиш да кажеш какъв е резултата Теглиш 5 куб кръв венозно от животното и веднага му го вкарваш във врата-мускулно ако след месец не минат или излезат нови ще ти подаря от моите овце. И не казвай никъде от къде го знаеш.УСПЕХ

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта